Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycieraczki polonez atu 1998/99 1,6 gsi nie wracaja

27 Mar 2010 00:02 2946 4
  • Poziom 2  
    Witam. posiadam cudeńko zwane polonez atu plus 1,6 99r. i mam problem z zdiagnozowaniem usterki ... chodzi o wycieraczki (czasówki i ruch po spryskiwaniu) w mądrej książce jest napisane, że w poz 1 po przyciagnieciu do siebie urruchamia sie czasowki nie dziala ale pstryka.... po dluzszym przyciagieciu spryskuje ale nie uruchamia ruchu wycieraczek.... po wylaczeniu pracy wycieraczek zostaja tam gdzie byly i nie wracaja do dolu ... to jest normalne ???
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 36  
    PN.99.ATU.Johnne napisał:
    po wylaczeniu pracy wycieraczek zostaja tam gdzie byly i nie wracaja do dolu ... to jest normalne ???
    Według mnie nie ale może masz inne zdanie..czego oczekujesz, miałem 14 lat poldka, układ elektryczny wycieraczek prosty jak instalacja dzwonka w mieszkaniu ale trzeba (schemat masz w mądrej książce) posprawdzać wyłącznik krańcowy, styki włącznika wycieraczki, kabelki. Aby mieć dobry dostęp wymontuj ta szeroką maskującą listwę na zewnątrz pod szybą.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Ja wymieniłem radiator i przełącznik wycieraczek oraz mechanizm odpowiedzialny za czasówke i bylo juz ok, metoda prób i błedów wymieniaj po kolei ;)
  • Poziom 2  
    Dzieki ;) bede próbować wtakim razie :)
  • Poziom 15  
    Najczęściej wypalają się styki-blaszki przy silniku wycieraczek. Nowy silnik raczej na pewno nie jest konieczny - rozbierz i przeczyść styki.

Lecz zanim zaczniesz rozkręcać to i tamto, wyjmij i włóż urządzenie mikroprocesorowe w skrzynce bezpieczników (niebieskie podłużne badziewie) - potrafi się zawiesić, a czasem po prostu paść i to może być także jego wina.