Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kroki należy wykonać po kupnie samochodu?

mandarek 27 Mar 2010 01:00 5814 3
  • #1 27 Mar 2010 01:00
    mandarek
    Poziom 14  

chciałem się dowiedzieć dalej robić po zakupie używanego samochodu.
    1. Najpierw udaje się do US, podatek itd.

2. Potem ide do swojego wydzialu komunikacji przerejestrować samochód
    (najpierw dostaje tablice czasowe potem stale). Jakie terminy, opłaty

3. co z OC (auto ma jeszcze kilka miesiecy ważne OC)
    ile jest ważne OC sprzedajacego?
    jezeli bym chciał zmienic ubezpieczyciela to czesc oplaconych skladek zwrócą?
    jeżeli zmienie tablice (nawet na czasowe) to musze dokonac zmian w polisie OC?
    czy mam sam sie zglosic do ubezpieczyciela (zglosic fakt zmiany wlasciciela, zmiany
    tablic najpierw na czasowe potem na stale). jaki termin

4. co z przegladem? samochód ma jeszcze wazny przeglad?
    czy po zakupie samochodu musze odrazu dokonac przegladu mimo, ze wczesniejszy
    jest jeszcze wazny?
    czy przerejestrowujac samochód moge mieć jeszcze ten "stary" przeglad?

0 3
  • #2 27 Mar 2010 03:55
    scsi
    Poziom 11  

1. Dokładnie idziesz do US. Oplata 2% wartości auta z umowy. Ale i tak sprawdzają ile auto kosztuje w swoich książkach (rocznikowo ;) ),

2. Dokładnie idziesz do wydziału. Co do tablic ja zawsze dostawałem docelowe. Dowód był tymczasowy na 30 dni. A po 30 dniach twardy. Opłata to około 170zł jak dobrze pamiętam.

3. OC sprzedającego ważne jest 1mc. Jeśli ma więcej np. 3 miesiące a on Ci przekaże OC to idziesz do ubezpieczyciela i dopłacasz różnicę. Jeśli zostało OC na np.2 miesiące a gość miał zniżkę powiedzmy 20% to płacisz wtedy za jeden miesiąc różnicę tych 20%. Jak dobrze pamiętam. O ile przekaże Ci OC i nie będzie go wycofywał.

4. Tak możesz mieć stary przegląd chyba ,że ma ważność około 1 miesiąca to zrób bo w urzędzie mogą się czepiać ( mi kazali zrobić a miałem jeszcze ważny 1 miesiąc)

0
  • #3 27 Mar 2010 14:06
    mandarek
    Poziom 14  

scsi napisał:

3. OC sprzedającego ważne jest 1mc. Jeśli ma więcej np. 3 miesiące a on Ci przekaże OC to idziesz do ubezpieczyciela i dopłacasz różnicę. Jeśli zostało OC na np.2 miesiące a gość miał zniżkę powiedzmy 20% to płacisz wtedy za jeden miesiąc różnicę tych 20%. Jak dobrze pamiętam. O ile przekaże Ci OC i nie będzie go wycofywał.

a jak ma mi przekazać OC na pismie? ma to zglosic do ubezpieczyciela (on czy my razem)

0
  • #4 27 Mar 2010 16:23
    scsi
    Poziom 11  

U mnie to było tak, że gość dał mi wszystko od OC (wszystkie dokumenty nie tylko ten co się w dowodzie wozi).
    To wystarczyło. Poszedłem do ubezpieczalni i dopłaciłem.
    Tylko nie pamiętam czy za (tak ja w przykładnie) 2 miesiące czy za jeden.

Dokładnie sprawdzę dziś w swoich dokumentach i napiszę Ci na priv. Tylko muszę być w domku ale to około 22giej.

0