Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA420 nie włacza się po naprawie programatora

marcinsz0 27 Mar 2010 08:22 2364 2
 • #1
  marcinsz0
  Level 10  
  Witam
  Miałem awarię zaworu przesterowania w pralce Amica PA420,spalił mi się triak który wymieniłem na MAC97,niestety pralka nie działa.Po wybraniu programu pralka pokazuje ze jest gotowa ale po wciśnieciu startu lampa gotowa raz mignie i nie załącza się pranie.
  Wymieniłem również 2 oporniki obok triaka i nic to nie pomogło.
  Próbowałem resetować pralkę,zero poprawy.Sprawdzałem również czy procek działa według instrukcji w necie tj. odłaczyłem blokadę drzwi,przytrzymałem przycisk start i właczyłem na program,lampka gotowa migneła 15 razy i właczyła się lampka koniec.
  Proszę o pomoc bo nie dam sobie sam rady z tym problemem.Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
 • #2
  jannaszek
  Level 39  
  Trak się spalił,bo powstało przepięcie,nie wiem skąd,lub spalenie triaka spowodowało szpilkę napięciową ,która mogła przebić jakiś element ,np: kondensator,czy diodę ect.trzeba sprawdzić warystor, który zabezpiecza triaka-zresztą cała aplikacje ,raz sie z tym bawiłem i połowę funkcji udało sie przywrócić ,jednak pralka nie dzialała, pozostała wymiana modułu.trzeba wiedzieć co ma robić procesor ,jakie napięcia,program-eprom,wartość nap. zasilających.
  Trzeba również sprawdzić napięcie na bramce triaka,czy przychodzi rozkaz z układu nadrzędnego,wreszcie obwód którym steruje triak,czy nie ma zwarcia/przerwy,zmienionych wartości.