Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienić podnośnik szyby VW PASSAT B5FL

tomek3232 27 Mar 2010 09:00 33905 6
  • #1 27 Mar 2010 09:00
    tomek3232
    Poziom 16  

W przednich drzwiach pasażera mam uszkodzoną linkę podnośnika szyby, w celu jej wymiany muszę zdemontować blachę osłaniającą wewnętrzną cześć drzwi na której zamocowany jest podnośnik szyby oraz zamek.
    W celu jej demontażu zgodnie z instrukcja powinienem opuścić szybę do momentu pokazania się śrub mocujących w otworach montażowych które powinienem poluzować w celu demontażu szyby.
    Jak wymienić podnośnik szyby VW PASSAT B5FL
    Niestety nie mam pojęcia w jaki sposób opuścić szybę kiedy mam zerwaną linkę lub w jaki inny sposób zdemontować podnośnik ?

1 6
  • #2 27 Mar 2010 09:47
    olel
    Poziom 17  

Jak masz zerwaną linkę to szyba sama powinna opaść przy pomocy małej siły rąk, ale jeśli nie opadnie to spróbuj druga linkę odciąć jak się jakoś da.

0
  • #3 29 Mar 2012 11:26
    KacperJ
    Poziom 12  

A ja mam pytanie. JEsli już odkręce te śruby trzymające szybe w uchwycie to szybe wyjmuje do góry, ale czy musze zdjąć uszczelke wokół szyby na drzwiach ?
    Potem musze wymienić cały ten mechanizm z linką ale prowadnice są na jakiś nitach przywarte do tej blachy. Mam je rozwiercić a nowe dać na śruby?

0
  • #4 29 Mar 2012 12:14
    andrzej20001
    Poziom 43  

Szybę wyciągasz bez uszczelki,śruby dookoła blachy odkręć potem wypnij wtyczkę z siłownika drzwi ,cięgno ryglowania ,linkę klamki i wyjmij wiązkę elektryczną. Blacha na stół, wiertarka ,nity, itd z powrotem odwrotnie.

3
  • #5 29 Mar 2012 13:40
    KacperJ
    Poziom 12  

Blache już mam na stole. Tak myslałem że bedzie trzeba rozwiercać. Czyli potem nowe śruby zamiast nitów i skręcamy wszystko? Rozumiem że szybe na końcu wsuwamy celując w prowadnice?

3
  • #6 29 Mar 2012 13:48
    andrzej20001
    Poziom 43  

Jak nie masz nitownicy i nitów to krótkie śruby.Potem ustawiasz w otworach mocowania szyby, szyba w dół skręcasz i wsio.Uważaj przy montażu na pręt ryglowania aby sie nie skantował i wyłamał mocowanie w zamku.

2
  • #7 20 Maj 2013 15:32
    lukasgld
    Poziom 11  

tomek3232 napisał:
    Niestety nie mam pojęcia w jaki sposób opuścić szybę kiedy mam zerwaną linkę lub w jaki inny sposób zdemontować podnośnik ?

Z tego co wyczytałem w książce w takim przypadku należy wyjąć wirnik Bosch, lub kręcić wirnikiem Siemens silnika opuszczania szyb po uprzednim zdemontowaniu osłony wirnika. Tylko potem z tego co jest napisane nie można złożyć i uruchomić ponownie takiego silnika. Wiadomo, że Polak potrafi, ale osobiście tego nie testowałem także przekazuje tylko to co co przeczytałem w książce, bo mam podobny problem, ale zabiorę się za niego za jakiś czas.

2