Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1994r jaka temperatura silnika?

27 Mar 2010 12:19 12550 9
  • Poziom 13  
    Witam. Mam takie pytanie jaka powinna być odpowiednia temperatura silnika ?
    Dodam że po przejechaniu 7-8 km to na kontrolce jest wskazówko centymetr przed 90 stopni i wydaje mi się że jest to około 86-88 stopni . Chłodnica jest gorąca. Czy to dobrze? Czy do wymiany termostat ?
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam. Jeśli chłodnica jest gorąca to jest ok. Wskaźnik pokazuje tylko orientacyjną temperaturę, z małą dokładnością jeśli jest +/- milimetr od kreski 90 stopni to wszystko jest w porządku.
  • Poziom 11  
    Nie musi to wcale być termostat.Może jakiś wąż jest zapchany...przeważnie w autach optymalna temperatura silnika to około 70 stopni.A od jakiego momentu tak zaczął Ci się grzać silnik?Może masz zapowietrzoną chłodnice,bo ktoś źle odpowietrzył przy wlewaniu płynu...
  • Poziom 43  
    tehcnics napisał:
    Nie musi to wcale być termostat.Może jakiś wąż jest zapchany...przeważnie w autach optymalna temperatura silnika to około 70 stopni.A od jakiego momentu tak zaczął Ci się grzać silnik?Może masz zapowietrzoną chłodnice,bo ktoś źle odpowietrzył przy wlewaniu płynu...

Co ty pier.......? Jakie 70 stopni???
  • Poziom 17  
    Termostat przeważnie jest ustawiany na temperaturę 85-95 stopni. O ile się nie mylę to większość benzynowych opli ma termostat ustawiony na 92 stopnie wiec wszystko jest w porządku.
  • Poziom 13  
    Taką temperaturę mam od zawsze o ile dobrze pamiętam :)
    Wyczytałem że tak jest dobrze :) i chciałem się zorientować czy mam dobrą temperaturę silnika.

Dodano po 5 [minuty]:

wywrot88 napisał:
    benzynowych opli ma termostat ustawiony na 92 stopnie

to czyli przy temperaturze 92 stopni termostat się otwiera dopiero tak?
  • Poziom 17  
    Tak zaczyna się otwierać
  • Poziom 17  
    Wstępnie otwiera się przy 92 stopniach, a 100% otwarcie następuje przy 107 stopniach.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Gdybyś miał termostat uszkodzony to po 8 km nie byłoby jeszcze 90 stopni, zwłaszcza w ziemie i na wiosnę.. U mnie u corsy wskazówka dochodzi do ok pół cm za 90 stopni i następnie bardzo szybko opadnie na 90 i dokładnie na 90 się utrzymuje..
  • Poziom 11  
    póki plyn nie odparowuje(nie ubywa) to jest git. Za niska temperatura też nie może być bo naprężenia termicze itp itp.. wszystko smiga pewnie dobrze