Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalony glosnik subwoofer zestawu Genius Sw Hf 5.1 5005

27 Mar 2010 12:41 4119 8
  • Poziom 20  
    Witam!

Czy może mi ktoś doradzić gdzie mogę kupić głośnik subwoofera A-170 8ohm 75W? Dodam iz glosnik spalil mi sie w subwooferze Genius Sw Hf 5.1 5005

Spalony glosnik subwoofer zestawu Genius Sw Hf 5.1 5005 Spalony glosnik subwoofer zestawu Genius Sw Hf 5.1 5005 Spalony glosnik subwoofer zestawu Genius Sw Hf 5.1 5005
  • Poziom 15  
    Ja bym wstawił zamiast tego głośnika zamiennik sony z którego będziesz zadowolony . Dostępny jest na aukcji wiadomo jakiej . Numer 961029445 .
  • Poziom 20  
    dziękuje za propozycje :)

teraz głośnik mi wcale nie chodzi możliwe ze to nie przez głośnik? (wcześniej było "charczasnie")
  • Poziom 20  
    jako ciekawostek mogę dodać jak "uderzę" subwoofer raz ale mocniej to subwoofer chodzi ale z "charczeniem" i po chwili znów przestaje chodzić. Gdy subwoofer chodzi i głośność jest ustawiona na okolu 40% to inne głośniki tez zaczynają cicho charczeć (zakłócenia) ale gdy ściszę subwoofer to jest już ok.

dubekk napisał:
    Głośnik może być sprawny musisz go dokładnie sprawdzić

już to zrobiłem podłączyłem do samochodowego wzmacniacza Blaupunkt VA 2100 i trochę cicho grał ten głośnik a gdy podłączyłem ten wzmacniacz (oczywiście bez zmiany regulacji głośności) do tuby w car to już o wiele głośniej grało (tuba 250W)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    dj-MatyAS napisał:
    Głośnik najprawdopodobniej jest zwarty częściowo. Dalsze takie eksperymenty jak Kolega stosuje ("... jak "uderze" subuffer raz ale mocniej to subuffer chodzi ale z "charczeniem"...") mogą doprowadzić jedynie do dalszych, poważniejszych uszkodzeń...

raz tylko tak zrobiłem w celu "sprawdzenia" :D

Czyli proponujecie na 100% zakupić nowy głośnik ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Problem rozwiązany :) Przyczyna był oderwany w 90% kabel od (nie wiem jak to fachowo się nazywa) ten kabelek co ma ok. 3.5 cm co łączy głośnik a kabel który się lutuje.

Pozdrawiam!