Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAGUNA 1 gotująca sie woda w chłodnicy

greg1622 28 Mar 2010 12:23 26156 35
    mpgem
    Poziom 11  
    Czyli wszystko OK. Twarde węże przy nagrzanym silniku to norma. Pozdrawiam.
    Zdunek 25
    Poziom 15  
    Często w instalacjach chłodzenia Renault taki efekt gotującego się płynu daje
    zapowietrzanie się układu .Prawdopodobnie nieszczelność jest u dołu chłodnicy.
    Przed próbą wymiany uszczelki pod głowicą proszę nalać płyn do uszczelniania
    układów chłodniczych od razu pomaga .Z tymi korkami od odpowietrzania za bardzo się nie przejmuj układ od powierzy się sam.W moim doświadczeniu miałem z 5 takich
    przypadków w Renault powyżej 10 lat
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    greg1622
    Poziom 9  
    kolego rbiesiada dzis odpowietrzalem ten uklad ale tylko jednym odpowietrznikiem i faktycznie jak dolalem plynu do zbiorniczka stal bez ruchu gdy odkrecilem odpowietrznik przy chlodnicy plyn nagle zaczal schodzic ,sporo go zeszlo potem dolalem jeszcze troche i nagle zaczal wyciekac przez ten odpowietrznik zakrecilem go i chcialem odpalic autko ,odpalilem pochodzil ze 4 min na beznzynie zeby troszke rozghrzac silnik potem bach go na gaz i chodzil tak sobie troszke i znowu zaczely te babeliki leciec z dolnego wezyka od zbiorniczka ,ale zauwazylem cos jeszcze na co nie zwracalem uwagi , przyjrzalem sie po twojej ostatniej odp ,parwonik od gazu zaczal zamarzac (pojawil sie szron na nim ) malo tego to pod parownikiem bylo mokro i kapalo z niego- no i co teraz?

Dodano po 11 [minuty]:

aha i widzicie caly cza cos mi sie przypomina ,zapomnialem napisac ze jak odpale autko potem przelacze na gaz i pojezdze troche zatrzymam auto zgasze i potem po paru min chce odpalic to trzeba go troche pocheltac tak z 10 s zeby odpalil
    kubus1111111112
    Poziom 13  
    2 weże od wody co ida od parownika odłącz połącz je rurką jakąś i zapal na benzynce i jak odpowietrzysz i wszystko bd działało a tak bd to do wymiany sa membrany parownika/lub parownik jak kto woli
    marcindna
    Poziom 8  
    Z dwojga złego wolałem odkopać śmiecia niż zakładać nowy temat - a w nim były przydatne dla mnie informacje dlatego proszę mnie nie wyzywać. jednak potrzebuje pomocy. Przeprowadziłem w mojej Lagunie czyszczenie nagrzewniczki i podczas demontażu naturalną koleją rzeczy wyciekło trochę płynu który następnie uzupełniłem. Niestety ogrzewanie w moim samochodzie nadal nie zachwyca, obecnie oceniam je na 3+ (przed operacją było to 2-). Postanowiłem w takim razie odpowietrzyć układ chłodzenia i dzięki załączonym w temacie zdjęciom odnalazłem odpowietrzniki i co zaobserwowałem: Przy odkręconym korku zbiornika z cieczą chłodzącą odkręciłem odpowietrznik na chłodnicy i wypłynął płyn- żadnego powietrza. Ale przy tym odpowietrzniku drugim nic się nie dzieje- ani powietrza ani płynu(ten odpowietrznik znajduje się na zimnym wężu, drugi jest ciepły gdy silnik popracuje) czy układ jest zapowietrzony? czy to prawidłowa reakcja? Dodam że nie mam żadnych problemów z temperaturą pracy silnika, jedynie z tym ogrzewaniem wnętrza.