Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa lodówki - czy może być to prawda?

mioszk 27 Mar 2010 13:09 6011 15
  • #1 27 Mar 2010 13:09
    mioszk
    Poziom 9  

Witam, jest sobie lodówka kilkuletnia, może i ma z 8-10 lat. Wygląda ładnie, duża, niestety nie wiem teraz jaki to model.
    Lodówka nie chce się wyłączyć, ciągle pracuje.
    Przyszedł jakiś serwisant i powiedział, że naprawa 150pln ( w tym napełnienie freonem) i daje 30% szans, że "freon się utrzyma i że lepiej kupić nową.
    Czy może być to prawda, czy lepiej wezwać innego technika-magika?
    Pozdrawiam

0 15
  • #2 27 Mar 2010 13:20
    rychomuch
    Poziom 28  

Witam.
    Pewnie "technik-magik" jak go określiłeś miałby zrobić to za złotówkę?
    Ma rację. Remont nieopłacalny.

0
  • #3 27 Mar 2010 13:22
    andk1eltd
    Poziom 34  

Jeżeli nie chłodzi i nie wyłącza się - to prawda.
    Jeżeli chłodzi i nie wyłącza się - nieprawda.

0
  • #4 27 Mar 2010 13:33
    mioszk
    Poziom 9  

andk1eltd napisał:
    Jeżeli nie chłodzi i nie wyłącza się - to prawda.
    Jeżeli chłodzi i nie wyłącza się - nieprawda.

Dziękuję za rzeczową odpowiedź (nawet nie pomyślałem, że chłodzi/nie chłodzi może mieć znaczenie :) )

W każdym razie lodówka ciągle chodzi i mrozi. Jak się ją wyłączy pokrętłem to przez pół godziny lub godzinę jest wyłączona, a potem sama się włączy i znów chodzi bez przerwy.
    Lodówka to Mastercook elegance, ma 8,5 roku.
    Wynika więc, że wypadałoby znaleźć kogoś kto się bardziej zna na rzeczy.
    Czy naprawa może być opłacalna?

0
  • #5 27 Mar 2010 13:51
    andk1eltd
    Poziom 34  

Rozszczelnił się regulator temperatury. Trzeba poszukać takiego samego lub podobnego i wymienić. Nie są to koszmarne koszty ani jakaś skomplikowana bardzo naprawa.
    Mam starą "Śnieżynkę", która cierpiała na to samo. Nie chciało mi się szukać nowego regulatora - jako że lodówka wykorzystywana jest "awaryjnie" - to przełożyłem czujkę od samorozmrażacza do regulatora.

0
  • #6 27 Mar 2010 14:01
    mioszk
    Poziom 9  

andk1eltd napisał:
    Rozszczelnił się regulator temperatury. Trzeba poszukać takiego samego lub podobnego i wymienić. Nie są to koszmarne koszty ani jakaś skomplikowana bardzo naprawa.

Aha, no właśnie poczytałem też trochę forum i nalazłem kilka wątków, że przyczyną może być właśnie termoregulator, choć podobno dodatkowym objawem powinno być zamarzanie tylnej ścianki w lodówce, bo jak tego nie ma, to układ nieszczelny.

Oby to był ten termoregulator, ludzie piszą, że samemu można to zrobić. Jak dotrę fizycznie do tej lodówki to sobie popatrzę :)

andk1eltd napisał:
    Mam starą "Śnieżynkę", która cierpiała na to samo. Nie chciało mi się szukać nowego regulatora - jako że lodówka wykorzystywana jest "awaryjnie" - to przełożyłem czujkę od samorozmrażacza do regulatora.

Tego już nie kumam, ale pozostanie mi szukanie termoregulatora, bo lodówka jest typowo kuchenna i często używana :)

Pozdrawiam

0
  • #7 27 Mar 2010 14:41
    112828
    Usunięty  
  • #8 27 Mar 2010 15:01
    mioszk
    Poziom 9  

Są osobne drzwiczki do zamrażarki a osobne do chłodziarki? Czy to chłodziarko-zamrażarka?
    Jeżeli termostat nie pomoże to co to może być? :| Niesprawny układ chłodniczy?

0
  • #9 27 Mar 2010 19:45
    313094
    Usunięty  
  • #10 27 Mar 2010 19:50
    mioszk
    Poziom 9  

Czy w takim przypadku napełnianie freonem cokolwiek może pomóc?

0
  • #11 27 Mar 2010 20:14
    112828
    Usunięty  
  • #12 27 Mar 2010 20:56
    mj_sup
    Poziom 16  

na początek sprawdź sobie temperature w środku zwykłym termometrem jaka jest bo może tylko termostat wymienić jak piszą koledzy
    jeśli masz nieszczelny układ to najpierw trzeba znaleść nieszczelność i wtedy nabić freonu bo nabicie a nie znalezienie nieszczelności to kasa wyrzucona w błoto
    ostatnia przyczyna to może być sprężarka do wymiany

0
  • #13 27 Mar 2010 21:18
    mioszk
    Poziom 9  

Więc, w lodówce zmian nie widać, tzn chłodzi tak samo jak wcześniej, lodu na tylnej ściance nie ma. Była też odsuwana od ściany, z tyłu szronu podobno też nie było.

0
  • #14 27 Mar 2010 22:06
    adaMus 100
    Poziom 14  

Jeżeli lodówka pracuje cały czas a na tylnej ścianie nie narasta lód, lub robi się bryła z jednej strony to daj se spokój .Chyba że masz za dużo pieniędzy, tym bardziej że sprzęt ma taki wiek nie pomoże magik a grabarz.Pozdrawiam.

0
  • #15 28 Mar 2010 09:12
    majo63
    Poziom 10  

Weź pod uwagę też to,że lodówka "chodzi" non-stop.W gospodarstwie domowym lodówka "pożera" najwięcej energii.Sprawna lodówka.

0
  • #16 28 Mar 2010 09:31
    mrhari
    Moderator AGD

Myślę że w tym temacie zostało powiedziane już wszystko. Zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo