Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralko-suszarka Whirpool AWZ414 problem z pobieraniem wody

hryja 27 Mar 2010 14:51 1899 8
    hryja
    Level 10  
    Witam. Mam problem z pobieraniem wody. Co jakiś czas po włączeniu programu prania, pralka nie pobiera wody, a mimo to włącza się grzałka, jeżeli szybko nie wyłączę programu lub zasilania to mam godzinę wietrzenia łazienki :cry:. Innym razem przy pobieraniu wody w czasie płukania, nie zamyka się elektrozawór i woda zalewa łazienkę :cry:. Nie działa również opcja "połowy prania". Przypuszczam, że to może być wadliwy hydrostat, ale przedmuchałem go i nie było w nim żadnych zanieczyszczeń. Dlaczego raz działa dobrze a raz nie?!!
    Co odpowiada w tej pralce za ilość pobieranej wody? W serwisie nie mają nowego hydrostatu i trzeba go dopiero zamawiać, a nie mam pewności czy to jego wina. Proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam
    sujka5
    Level 26  
    Masz do wyczyszczenia układ hydrostatyczny!!!
    hryja
    Level 10  
    Co to znaczy układ hydrostatyczny? czy to jest ten zespół zaworów przy przyłączu wody czy też jeszcze coś innego? i na czym polega jego czyszczenie? ja tylko sprawdzałem przez przedmuchanie samych zaworów i wydawały się sprawne
    kamild90210
    Level 17  
    Musisz znalezć plastikowy pojemniczek który wychodzi ze zbiornika dodam że jego króciec nasunięty wężyk,wyczyść ten pojemniczek/przedtem wymontuj
    hryja
    Level 10  
    Problem jednak w tym, że przy poborze wody mam dwa elektrozawory: jeden do wody i przewód od niego idzie do zasobnika proszku oraz drugi (hydrostatu) i przewód od niego jest podłączony do bardzo dużej kształtki plastikowej łączącej zbiornik z wentylatorem i grzałką suszarki. Kształtka ta jest klejona i obejmuje prawie połowę zbiornika a jej demontaż bardzo skomplikowany. Chyba to nie ona powinna być rozebrana i oczyszczona?. Innych pojemniczków przy zbiorniku chyba nie ma.
    kamild90210
    Level 17  
    W dolnej części pralki znajduje się kubek/chyba zle zrozumiałeś

Dodano po 7 [minuty]:

Pisałeś że wiesz gdzie jest hydrostat/to jest na nim wężyk i właśnie ten wężyk prowadzi do kubka
    hryja
    Level 10  
    Przepraszam, ale gdzie konkretnie w tej pralce jest ten hydrostat? W serwisie powiedziano mi, że jest on zblokowany z zaworem dopuszczającym wodę, a jeżeli tak, to trudności z lokalizacją opisałem poprzednio. Rozłożyłem wszystkie przewody idące od tych zaworów. W tym od hydrostatu (przypuszczalnie) znajduje się zwężka z tworzywa mająca występ pasujący do nacięcia na przewodzie (więc montaż jest jednoznaczny). Nadal nie mogę zlokalizować kubka hydrostatu, jeżeli ktoś zna ten typ pralko-suszarki to proszę o podpowiedź w którym on jest miejscu, bo może ja czyszczę zupełnie coś innego? :cry:
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hryja
    Level 10  
    Dziękuję za podpowiedź. Czyli komora hydrostatu jest przykręcona do listwy rozporowej u góry, koło programatora? Wężyk od niej nie idzie jednak do żadnego kubka, a po prostu przez redukcję łączy się bezpośrednio z wężem zbiornik-filtr. Co więc mam tutaj czyścić?