Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy ACS 100, błąd Err E2

sowa11 01 Kwi 2010 00:37 10276 38
 • #31
  sowa11
  Poziom 14  
  Sprawdzę dzisiaj.
  Ten moduł pokazuje już błąd E2 zaraz jak tylko podam mu zasilanie a wszystko inne jest odpięte. Do tego modułu idzie zasilanie 230V informacja z hydrostatu, przewody z włącznika START i szyna danych pomiędzy drugim prockiem z modułu wykonawczego. Rozumiem że błąd E2 w tych pralkach to błąd pobierania wody. To ciekawe czemu tej wody nie próbuje pobrać uruchamiając elektrozawór? Jedynie jak dmuchnę w hydrostat pralka uruchamia pompę spustową ale nadal wyświetla się błąd E2
 • Relpol przekaźniki
 • #32
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • Relpol przekaźniki
 • #33
  sowa11
  Poziom 14  
  Nie wymieniłem jeszcze programatora, walczę o to żeby go nie wymieniać. Serwisant określił ten koszt na 600 zł.
 • #34
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #35
  sowa11
  Poziom 14  
  Nie wiem czy dobrze rozumiem. Mam dostać się do pamięci procka? Jak o to pytasz to jeszcze nic w tym kierunku nie robiłem ale chętnie powalczę. Rozumiem że trzeba skasować zawartość eepromu i wgrać nowy wsad?

  Pozdrowienia
  SOWA
 • #36
  sowa11
  Poziom 14  
  A jak można w tej pralce zresetować program?
 • #37
  bobek199
  Poziom 9  
  Asteroid napisał:
  Możliwe że cos jest z epromem ale w tym wypadku wątpie powiem Ci że trafiłem podobne usterki z błędem E2. W jednym przypadku okazało sie że 1 rezystor z tych 2 ch miał nieprawidłową opornośc i dlatego wyrzucało błąd e2. W drugim przypadku w obwodzie tych rezystorów chyba jakieś rezystory smd wymieniałem wiec raczej sądze że przyczyna leży w którymś z tych elementów.  Po pierwsze Asteroid nic tu nie potwierdza twojej teorii ,że po odpięciu grzałki nie będzie wyskakiwał błąd! Wręcz przeciwnie wyskoczy błąd! I to raczej jestem na 98% pewny. Już sama istota rzeczy i faktów daje nam do wniosku , że ten błąd wynika od samej grzałki. Nadmienię , że moduł jest tak skonstruowany , iż przed przystąpieniem do jakiegokolwiek cyklu prania mierzy , sprawdza i wyczuwa czy każde z urządzeń spełnia swoje parametry i jest w obwodzie zamkniętym. A po drugie Panie Asteroid ma Pan czystą i logiczną prawdę iż to coś może będzie z rezystorami. Tylko nie zapomnijmy , że tam istnieje triak który spełnia najgłówniejszą rolę w załączaniu grzałki , dlatego trzeba sprawdzić obie ścieżki gdzie one idą i co po kolei się napotyka , jedna z nich powinna się łączyć z zerem płytki a druga zapewne tak jak Pan Asteroid wspomniał będzie miała jakieś rezystory ale i też triaka a na koniec to już tylko procesor .
 • #38
  my41s
  Poziom 32  
  Witam,
  Miałem i znajomych Candy ACS 130.6.
  ErrE2 u nich skończyło się wymianą modułu.
  3 miesiące później wywalała bezpieczniki, identycznie jak w opisanym temacie na elektrodzie. Wszystko było sprawne, potem ruszyła.
  Obstawiana była grzałka, po jej odlączeniu PROGRAM PRZECHODZIŁ CAŁY i pralka NIE WYRZUCAŁA BŁĘDU. Podaję to z doświadczenia.
  Jak nie wierzycie możecie sprawdzić.
  Niestety za kolejny miesiąc spalił się silnik.

  Koszt wymianu modułów (*2 płytki) to ok. 850zł

  Można jeszcze wszystko posprawdzać dla pewności. Chodź w przypadku wyżej to była wina modułu.
 • #39
  sowa11
  Poziom 14  
  Witajcie.

  Niestety skończyło się wymianą pralki na nową. Potwierdziło się że uszkodzony jest programator a koszt wymiany jest stanowczo za wysoki. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

  Temat uważam za zamknięty.

  Pozdrowienia
  Sowa