Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do malucha tda 2050

pocar1 27 Mar 2010 16:11 2531 11
  • #1 27 Mar 2010 16:11
    pocar1
    Poziom 10  

Witam (jeśli nie prawidłowy dział proszę o przeniesienie tematu).
    Zanim przystąpię do budowy tak owego wzmacniacza zapytam was o kilka spraw
    (mono pod jedną kolumnę)
    1 Jaka przetwornica czy 12V/24v 36W 1,5A wystarczy? Link jeżeli nie to proszę o link do innej lub informację jak przebudować tą (same elementy które mogę kupić [nie umiem nawijać cewek, transformatorów itp.])
    2 czy ktoś widział schemat mostkowanego tda2050 dla zasilania pojedynczego?
    3 jaki akumulator 12V xAh ?
    4jakim rezystorem/przetwornicą zmniejszyć napięcie tak aby kilka diod led się świeciło a nie utleniało ?
    5 z innej beczki: co myślicie o:
    a. filtrze przedstawionym w datasheet układu tda2040 str. 9 do punktu c Link
    b. tym mikserze Link
    c. systemie audio domowego 2,1 z stk443 i tda7294

0 11
  • #2 27 Mar 2010 16:48
    Kosiarz44
    Poziom 17  

Jak wzmacniacz do roweru? do takiego roweru typu "rower górski" ? Bo jeżeli tak to dla mnie to porażka i beka. Nikt normalny nie zakłada grania do roweru. Lepiej kup sobie mp3 i słuchawki

0
  • #3 27 Mar 2010 17:36
    DynamikS
    Poziom 21  

Jestem za kolega Kosiarz44.
    Kolumna ,wzmacniacz ,mikser (ciekawe po co?),akumulator w rowerze do tego może jeszcze LCD do oglądania cyfrowego polsatu?wiesz ile to będzie wszystko ważyć (szczególnie akumulator i kolumna) w dodatku pełno kabli ,ze nie będziesz mógł skręcać kierownicą.

Najlepsze są słuchawki douszne na rower+mp-trójka.

0
  • #4 27 Mar 2010 18:31
    Kosiarz44
    Poziom 17  

pocar1 chce chyba z siebie zrobić pośmiewisko. Przecież to będzie beka po całości haha Jak tak dalej pójdzie to zaczną się pojawiać tematy "Mam wrotki i chce do nich założyć granie. Jaki sprzęt proponujecie?" Beka

0
  • #5 27 Mar 2010 18:41
    pocar1
    Poziom 10  

w maluchu będzie tylko przetwornica, wzmacniacz, głośnik dwudrożny i akumulator w elektronicznym głośnik i akumulator według informacji dołączonej do nich ważyć będą nie więcej jak 6 kg. bagażnik ma nośność dość sporą więc ujdzie ja i tak nie słucham muzy jadąc maluchem bo zakłóca orientacje. a urządzenie te po to coby zaparkować przy żabce z browarem . kabel będzie 1 mini jack do telefonu. punkt 5 powstał żeby nie zaśmiać forum. więc jest on w tym temacie. części wymienione w nim będą zastosowane gdzie indziej

a więc czy przetwornica jest dobra czy trzeba inną ? jaki akumulator ? i co sądzicie o obiektach wymienionych w p.5

Dodano po 6 [minuty]:

Kosiarz44 napisał:
    pocar1 chce chyba z siebie zrobić pośmiewisko. Przecież to będzie beka po całości haha Jak tak dalej pójdzie to zaczną się pojawiać tematy "Mam wrotki i chce do nich założyć granie. Jaki sprzęt proponujecie?" Beka

chcę taki plecak jaki występuje w teledysku Tiësto and Sneaky Sound System - I Will Be Here:P

0
  • #6 27 Mar 2010 21:02
    DynamikS
    Poziom 21  

A ja chcę taką koszulę jak ten Pan.Temat bardziej powinien być w HydeParku.

0
  • #7 27 Mar 2010 21:48
    pocar1
    Poziom 10  

jak zmienię tytuł to ktoś odpowie na zadane wcześniej pytania?

0
  • Pomocny post
    #8 28 Mar 2010 10:14
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Lepszy od TDA2040 był by TDA1516 moc niższa, ale nie trzeba przetwornicy, a powinno być też głośno http://www.argus.lv/pub/datasheets/741pl.pdf.. Ten filtr z aplikacji TDA2040 to zwrotnica aktywna.Wydaje mi się że do roweru najlepsze były by chyba dwu drożne głośniki samochodowe w niewielkich obudowach. Dla 12V rezystor zasilający diodę LED powinien zawierać się od 1k~5k

0
  • #9 28 Mar 2010 12:49
    pocar1
    Poziom 10  

ten tda 1516 ma masę zasilania i sygnału osobno a nadajnik sygnału będzie zasilany z tego samego akumulatora więc masa sygnału jest ta sama co zasilania. więc mogę je połączyć?

Dodano po 3 [minuty]:

a i jaki akumulator?

Dodano po 10 [minuty]:

mam od kosiarki aku. 18v 800mAh będzie dobry

0
  • #10 28 Mar 2010 15:57
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Możesz spokojnie połączyć te masy. Nie wiem jaką masz kosiarkę, ale jeśli to na prawdę tylko 800mA to za słaby będzie potrzebujemy co najmniej kilku Ah.

0
  • #11 03 Kwi 2010 12:20
    doberxxx
    Poziom 9  

pocar1 Wykonalem wlasnie taki wzmacniacz na TDA2050 Gra nawet ciekawie ^^

Link

Głośność była ustawion n 1% w winampie
    (Sorki za tak niestaranne wykonanie ale to narazie prototyp :D )

I mam 1 pytanie.. Gdzie dac potencjometr.. ?Link do schematu
    czy podlaczyc równolegle potencjometr do tego rezystora 22K?

0
  • #12 11 Kwi 2010 02:51
    pocar1
    Poziom 10  

doberxxx napisał:

I mam 1 pytanie.. Gdzie dac potencjometr.. ?Link do schematu
    czy podlaczyc równolegle potencjometr do tego rezystora 22K?

tak:

Wzmacniacz do malucha tda 2050

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo