Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PDN885 - nie odpompowuje wody

27 Mar 2010 20:43 3123 6
  • Level 11  
    Witam,

mm powyższą pralkę i podczas ostatniego prania nie wypusciła wody w ogóle. Nie słychać pracy pompy, chociaż przy podłączeniu bezpośrednio do prądu pompa działa.. Przedmuchałem wszystkie możliwe rury i rurki także tą od hydrostatu.

Co może być przyczyną, gdzie szukać usterki ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 17  
    Wyczyść kubek hydrostatu
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 11  
    Wyciągnąłem hydrostat - nie jest chyba rozbieralny. Po dmuchaniu do rurki słychać pracę mechanizmu w środku i syk powietrza. Jest chyba sprawny..

Nie wiem gdzie jest kubek hydrostatu i co to za element. Nie chciałem go rozbierać na siłę - musi być chyba szczelny..

Programator pracuje - zmienia położenie, przełącza pracę pralki - wpuszcza wodę, kręci bębnem. Nie włącza tylko pompy..
  • Helpful post
    Level 20  
    u mnie był taki sam przypadek.Były nadpalone styki w programatorze.Wymieniłem go na nowy i wszystko działa
  • Level 19  
    sprawdź czy nie jest wciśnięty przycisk namaczanie ,ostatni na dole
  • Level 11  
    Faktycznie okazało się, że programator ma nadpalony styk. Wyczyściłem, wsunąłem go siłą na swoje miejsce i pralka działa. Ciekawy jestem na jak długo to rozwiązanie będzie skuteczne. Na razie jedno pranie poszło i drugie jest w trakcie.

Dziękuję wszystkim za pomoc oczywiście "pomógł" za trafne wskazówki. Podpowiedzi uratowały mnie przed praniem ręcznym lub wożeniem prania i proszeniem się w niedziele ludzi o pomoc.