Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DC12V na DC24V ... 200/300W w Samochodzie

27 Mar 2010 21:08 1251 4
  • Warunkowo odblokowany
    Witam ... szukam porady :)

Co do tematu .. słyszałem coś o powielaczach napięcia ale tak na pierwszy rzut oka znalazłem tylko na 1,5 A :)

1. Potrzebuję powielacz z 12V na 24V

Moje zapotrzebowanie sięga ok. 9/10A .. Samochód Ford Mondeo 1.8 TDI 98.r

2. Teoretycznie mam już przetwornice ,, i co dalej :)

Jak to zrobić aby było dobrze ... i czy,oraz jak długo pociągnę urządzenie (150W/24V)

Zaspokajam ciekawość :) ... zakupiłem za 40 PLN Toster (150W) oraz mały Czajnik (100W) z przeznaczeniem na DC24V

A wiadomo idzie lato i wyjazdy na łono natury .. najczęściej nie ma dostępu do prądu a posiłek ciepły przydało by się zjeść :)

Pozdrawiam.. Rafał :)

Dodano po kliku [minutach]:

Znalazłem jeszcze info że przy podniesieniu napięcia z 12V na 24V .. jest taki przelicznik :

"przy zmianie napięcia z 12V na 24V i prądzie wyjściowym 1A przetwornica ze źródła pobiera ok. 2.3A !"

Więc chcąc uzyskać 10A wyjścia muszę pobrać 23A z samochodu .. to sie opłaci ???
  • Poziom 39  
    Dość to śmiszne,i nie praktyczne-nie ma za bardzo w handlu takich przetwornic,są za to tanie i mocne z 12/24 na 230 v.moce kilkaset do kilku tysięcy wat,przy przetwornicach płyną znaczne prądy po stronie zasilającej,łatwo policzysz znając moc odbiorników ile możesz wyciągnąć i jak długo z baterii-której nie opisałeś
    Normalna 55Ah pozwoli ci upiec 4 tosty i zagrzać czajnik na herbatę,trzeba jeszcze zostawić na uruchomienie silnika.
    Dam ci wskazówkę tak na chłopski rozum jak policzyć:bateria 60 AH może oddać teoretycznie 6A prądu przez 10 godzin-wtedy wyjechana do zera,ale to teoria-praktycznie to może oddać te 6 A przez przez 3 godziny,i już nie zapalisz auta,no to teraz sobie licz i kombinuj.
  • Warunkowo odblokowany
    Nie zamierzam kombinować :) .. nie da się to trudno :) .. może jakiś inne pomysły ?
  • Poziom 39  
    Jest sposób-butla turystyczna,albo generator,ciężarówki maja baterie 400 Ah i po dniu korzystania z laptopa i lodówki trzeba co najmniej godzinę ładować, aby rano nie latać z kablami.
  • Poziom 43  
    Popatrz na Wikipedii hasło: "gestość energii".
    W 1 kg akumulatora samochodowego jest zgromadzona energia 0,09 MJ (megadżula), co pozwala na zagotowanie 1 szklanki wody.
    Spalenie 1kg benzyny dostarcza energii 46 MJ, czyli przeszło 500 razy więcej, możesz tym zagotować 2 wanny wody.
    Propan-butan jest nieco bardziej wydajny (z kilograma) niż benzyna ...

A jak koniecznie musisz prądem, to pomyśl o agregacie prądotwórczym, też na benzynę.