Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

turbosprężarka problem FOCUS II 1.8 TDCI

woytekw 27 Mar 2010 22:30 6770 5
  • #1 27 Mar 2010 22:30
    woytekw
    Poziom 9  

Turbosprężarka powyżej 2000 obrotów wydaje szum ( chociaż nie zawsze) jakbym miał włączoną wentylację na maxa. Samochód nie kopci, nie ma spadku mocy (przynajmniej nie odczuwam). Po wymianie oleju przejechałem około 10 000 km - olej na stałym poziomie (dolałem może ze 200ml) na diagnostyce komputerowej odczytano pamięć błedów
    1) Brak doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej - błąd nr P0299 (błąd stały)
    2) Obwód sterujący pozycją układu kontroli emisji oparów paliwa - błąd nr P0490 (błąd sporadyczny)
    Dodatkowo przy dość agresywnej jeździe zapaliła mi się kontrolka - usterka sterowania silnika. Po zgaszeniu silnika i (po jakiś 15 minutach) ponownym odpaleniu kontrolka już nie świeci (przejechałem jakieś 100km)
    Koleś który robił diagnostykę nie potrafił określić co jest nie tak więc pytanie - na ile sprawa jest poważna.
    Z góry dzięki za opinie

1 5
  • Pomocny post
    #2 28 Mar 2010 04:09
    mkubol
    Poziom 24  

Który top rocznik? Jest wiele możliwych przyczyn. Na począteg zawór ERG do sprawdzenia czy pracuje prawidłowo, potem samo turbo czy nie maja turbinki zbyd durzych luzów,czujnik Ciśnienia za turbo czy sprawny? potem przepływomierz najlepiej podmienić na chwile na inny sprawdzić jak sie auto zachowuje. Ale zaczoł bym od turbo i ERG.

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście wykluczam wszelkie Niesczelności układu dolotowego.

0
  • #3 28 Mar 2010 14:52
    woytekw
    Poziom 9  

rocznik 2006 wrzesień

0
  • Pomocny post
    #4 28 Mar 2010 15:27
    jurekk55
    Poziom 35  

woytekw napisał:

2) Obwód sterujący pozycją układu kontroli emisji oparów paliwa - błąd nr P0490 (błąd sporadyczny)

W dieslu??

0
  • #6 30 Mar 2010 20:01
    woytekw
    Poziom 9  

nieszczelność usunięta - wszystko ok thx T5

1