Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena i konwerter z Wizji+analogowy tuner??

Kosmo111 10 Sie 2004 19:53 2195 14
  • #1 10 Sie 2004 19:53
    Kosmo111
    Poziom 17  

Posiadam zainstalowaną antene z wizji TV (philips) z konwerterem lecz moj tuner ulegl uszkodzeniu zastanawiam sie nad kupnem taniego analogowego tunera. Chcialbym się dowiedzieć czy bedzie to razem dzialać i na jakiego satelite najlepiej mam ustawić antene zeby muc odbierac jak najwiecej programow. (na tunerze analogowym)

0 14
  • #2 10 Sie 2004 20:37
    arik
    Poziom 15  

Witam

No nie najlepszy pomysł ale cos tam też pooglądasz .
    Masz tu linka na astrę Tu
    A tu jest całość poprzeglądaj sam zadecydujesz
    Tu

pozdrawiam .

0
  • #3 11 Sie 2004 16:25
    Preskaler
    Poziom 37  

To się jeszcze okaże! Jaki to pomysł? Na razie z "HB" nadaje analogowo trzy stacje polskie (TV Polonia, TV 4 i TVN) i ok. 11 obcojęzycznych. Na "Astrze" nadaje trochę więcej lecz nie w j. polskim. Z ciekawszych to "DSF" i inne (głównie niemieckie) stacje. Tuner analogowy na "Allegro" widziałem już od 50zł, tylko przeważnie są to tunery z niemiec i nie mają pilota. Kolega kupił "Pace'a" 238 z pilotem i w dość dobrym stanie za 100! zł. Jest to bardzo dobry tuner z wszelkimi "fontannami" (moim zdaniem najlepszy). Można teraz okazyjnie kupić podobne tunery bo w dobie wprowadzania TV sat. cyfrowej, analog jest nieużywany i stoją sprzęty bezużytecznie. Moim zdaniem to za te 100zł można się pokusić o dodatkowe trzy, bardzo dobre, stacje polskie!

0
  • #4 11 Sie 2004 16:34
    bajer1
    Poziom 25  

Witam dobra cena za analog to 20 zł a nie 100zł. Analog to przerzytek dołuż troche i kup cyfrówe to moja rada.

0
  • #5 11 Sie 2004 20:36
    Kosmo111
    Poziom 17  

kupilem na gieldzie takiego Pace'a ale nie wiem jaki model! mam pilot i jeszcze jakąś skrzyneczkę z wyswietlaczem numerycznym podlanczaną do tunera zlonczem euro (moze powiecie mi do czego to sluzy) jeszce tego nie testowalem wszytkiego) Za calosc zaplacilem 40zł

0
  • #6 11 Sie 2004 22:03
    bajer1
    Poziom 25  

Witam a ta skrzyneczka to ma jakieś złoncza śieć ,euro a moze zaciski 2 może to pozycjoner musisz to opisać a tuner to bez opisów jak wylada ma przyciski a może bez opisz meni to się określi co to za model.

0
  • #7 11 Sie 2004 22:12
    satix
    Poziom 10  

.Prawdopodobnie ta skrzyneczka to sterownik obrotu anteny.Można ją wykorzystać jeśli się posiada czaszę z tzw. polarmontem i siłownik albo czaszę z tzw. obrotnicą. W opisywanej sytuacji wykorzystanie tej "skrzyneczki " będzie niecelowe ponieważ należałoby dokupić większą czaszę z drogimi elementami obrotu.Tak więc należy istniejącą antenę /konwerter/ połączyć z tunerem -skierować czaszę na Hot Birda lub Astrę i odbierać co tam jest analogowego

0
  • #8 11 Sie 2004 22:58
    Kosmo111
    Poziom 17  

tuner posiada chyba 4 przyciski nie pamiętam dokladnie (nie mam go teraz w domu) ta skrzyneczka ma z tylu zasilanie i zaciski. tuner ma ekranowe menu model to chyba Pace MSS 200. Wygląd jak w zalączniku! moze mi ktoś udzielić szerszych informacji o tym tunerze?? Z gory dzieki!!

0
  • #9 12 Sie 2004 18:34
    bajer1
    Poziom 25  

Witam tuner ciekawy ma troche bajerów poszukam instrukcji ale nie predzej jak na przyszły tydzien ,a skrzyneczka to chyba pozycjoner prosze o foto z przodu i z tyłu.

0
  • #10 13 Sie 2004 22:16
    Kosmo111
    Poziom 17  

tak to pozycjoner! juz sie dowiedzialem :) ale dzięki za info

0
  • #11 28 Paź 2005 15:43
    cloudfly
    Poziom 15  

Tez mam ten tuner: mms 200 ale nie dziala mi!
    Moze macie instrukcje jak ustawic antene SAT???
    Pozatym pokazuje mi caly czas NO SIGNAL wiec wnioskuje ze antena nie łapie sygnału!
    PILNE
    pomóżcie

0
  • #12 28 Paź 2005 16:24
    -MŁYNEK-
    Poziom 24  

Ludzie powiedzce mi po jakiego grzyba bawić się jeszcze z analogowymi badziewiami ;) Przecie tam NIC nie ma do oglądania ;)

0
  • #13 28 Paź 2005 16:44
    cloudfly
    Poziom 15  

A no z braku czasu!!!! :)
    Jak lezy to czemu nie podłączyć????
    Bez tunera na siatce łapie 4 kanały, wiec moze ktos pomoze i powie jak ustawic antene! Nie robiłem tego i licze na prosta odpowiedz!

0
  • #14 28 Paź 2005 17:31
    Preskaler
    Poziom 37  

Ustawienie anteny jest niezbyt skomplikowaną czynnością jednak wymagającą trochę cierpliwości i wiedzy. Podstawowa sprawa to nieć dobrze zaprogramowany tuner. Trzeba to zrobić na innej, już ustwionej antenie. Zapamiętać sobie jakie są programy (najlepiej zapisać) na poszczególnych numerach kanałów w tunerze. Dobrze jest też sprawdzić konwerter czy nie jest uszkodzony bo może narobić kłopotu. Oczywiście kabel też. Nie wiem na jaką satelitę chcesz ustawić tą antenę? Zakładam, że na HB! Tak więc ustawiasz sobie tuner na ten numer kanału, na którym masz TVN i na pilocie wchodzisz w "menu" naciskając klawisz z tą nazwą (menu). pojawią się napisy i naciskasz ten numer, który widnieje przy napisie Set Up Programme (w moim jest to nr 4). Wchodzisz w następne menu i naciskasz numer z napisem "Tuning" (u mnie "1"). Wtedy znika zielone lub w innym kolorze, tło i chociaż są napisy to wyrażnie widać tło obrazu. Bez sygnału (ale z podłączonym konwerterem) powinien być jasny, zaśnieżony obraz. W przypadku ciemnego obrazu mamy podejrzenie, że jest uszkodzony konwerter lub przerwa w kablu. Można tp porównać odkręcając na chwilę kabel antenowy od tunera. Jeśli więc po wkręceniu tego kabla mamy ten jasny śnieg to możemy przesuwać czaszą w poziomie i bardzo powoli. Obserwujemy cały czas przy tym ekran czy nie pojawią się na nim jakieś ślady obrazu (paski, zygzaki itp) jeśli coś się pojawi w pewnym miejscu obrotu to zatrzymujemy się na najwyrażniejszych sygnałach i próbujemy poruszyć anteną w pionie (góra-dół) do takiego stanu aż uzyskamy obraż. Jeśli nic nie uzyskaliśmy to dalej przekręcamy antenę w poziomie. Przeszukiwania prowadzimy na azymucie ok. 155 do 205. jest to kierunek południowy + - 25 st. Po przejechaniu tego azymutu podnosimy antenę ok. 1 cm do góry i znów przejeżdżamy po azymucie. Tą czynność powtarzamy tak długo aż złapiemy obraz lub porównując inne anteny stwierdzimy, że nasza jest już ustawiona za wysoko. Wtedy znów ustawiamy antenę w położenie wyjściowe i robimy to samo jednak za każdym przejechaniem po azymucie obniżamy antenę o 1 cm. W ten sposób powinniśmy złapać obraz a z logo odczytać czy jest to rzeczywiście TVN. Jeśli się to nie uda to znaczy, że zbyt szybko była obracana antena i odbiornik nie zdążył zareagować na sygnał lub któryś z elementów zestawu jest uszkodzony.

0
  • #15 30 Paź 2005 02:30
    tomarex
    Poziom 24  

Witam.
    Kolorową planszę łatwiej zlikwidować tak - naciskamy "F" potem "Store".
    Jeśli tuner nie jest prawidłowo zaprogramowany, błędne napisy na ekranie z tunera, nie znamy częstotliwości programów itp - w celu znalezienia satelity włączamy szybkie skanowanie pasma:
    w menu strojenia > przeszukiwanie wciskamy "F".
    Tuner wtedy błyskawicznie przelatuje całe pasmo i obracając delikatnie anteną jeśli natrafimy na jakiegoś satelitę, to nastąpi wtedy migotanie obrazu na ekranie TV.
    Wciskamy wtedy ponownie "F" i skanujemy pasmo w normalnym trybie.
    Te Pace posiadają 2 wejścia antenowe. W związku z tym należy sprawdzić w menu do którego są przypisane dane programy, ewentualnie zmienić to.
    Polecam ustawienie drugiego konwertera na Astrę - jest tam ponad 40 programów i trochę stacji radiowych - także muzycznych.
    To były najlepsze w swojej klasie tunery z ogromną ilością bajerów, niektórych nie posiadają nawet teraz tunery cyfrowe.

0