Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewo Matiz - brak wyłącznika klapy

28 Mar 2010 11:02 2093 14
  • Poziom 19  
    Witam.Stwierdziłem,że przy tylnej klapie nie ma wyłącznika klapy i tym samym nie jest ona zabezpieczona alarmem.Wydaje mi się,że gdzieś czytałem iż w niektórych wersjach te włączniki były montowane.
    Moje pytanie: w którym miejscu można taki wyłącznik zamontować,jaki zastosować i skąd pociągnąć przewód by tylna klapa była zabezpieczona alarmem.
    Mile widziane fotki, rysunki,etc.
    Pozdr.
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego odpuść sobie je.
    90% alarmów jakie robie- to demontaż zwłasza foxy cobry legendarnefordy, scorpiony, magicary i inne badziewia wyjące.
  • Poziom 19  
    Tutaj jest alarm Prestige aps 150 i wszystko jak najbardziej ok.
    W mercu mam Legendforda kilka lat i żadnych problemów.
  • Poziom 42  
    Co ma być na czujniku klapy , zgodnie z tego typu alarmem , plus czy minus ?
    Jak minus , to skorzystaj z wyłącznika oświetlenia bagażnika.
  • Poziom 36  
    W Polsce nie było tak wyposażonych Matizów,jeżeli chcesz go mieć musisz dołożyć uniwersalny.
  • Poziom 19  
    emeryt2 napisał:

Jak minus , to skorzystaj z wyłącznika oświetlenia bagażnika.

Chyba w tym aucie takiego nie ma, bynajmniej nigdzie go nie zauważyłem.
    A czy włącznik w słupku drzwi ma sterowanie plusem czy minusem?

Dodano po 5 [minuty]:

jurekk55 napisał:
    W Polsce nie było tak wyposażonych Matizów,jeżeli chcesz go mieć musisz dołożyć uniwersalny.

Tylko które miejsce było by najlepsze do montażu, na dole czy na boku otworu drzwiowego,tak by się zmieścił i można było przeciągnąć przewód prądowy, gdyż nie znam przekroju profili tego auta.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A to montaż tego wyłącznika, to sprawa skomplikowana jak lot na Marsa? Że trzeba podsyłać zdjęcia, wymiary, rysunki? Bierzesz wyłącznik uniwersalny, przymierzasz w takie miejsce, żeby przy zamykaniu klapa go naciskała i montujesz. Wcale nie musi być montowany w blachę, masę można sobie podciągnąć.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    dolny narożnik 5 drzwi ,sterowanie (-)
  • Poziom 19  
    OK. jurekk55.nagradzam pomógł.
  • Poziom 42  
    To jednak jest wyłącznik oświetlenia bagażnika!
  • Poziom 36  
    emeryt2 napisał:
    To jednak jest wyłącznik oświetlenia bagażnika!

Nie ma i nie ma oświetlenia bagażnika-trzeba dołożyć włącznik ,w niektórych egzemplarzach również w tylnych drzwiach
  • Poziom 19  
    Założyłem włącznik krańcowy metalowy pod tylną klapę, założyłem lampkę oświetlającą do bagażnika,zasilanie z krańcówki drzwiowej i zapala się dopiero po zamknięciu drzwi,a po otwarciu gaśnie.Chyba trzeba założyć plastikowy wyłącznik, czy co?.
  • Poziom 36  
    .:D:D Namieszałeś ,włącznik zostaw w spokoju,+12 (stały)do bagażnika pociągnij z lampki podsufitowej(wiązka w słupku LP).
  • Poziom 19  
    jurekk55 napisał:
    .:D:D Namieszałeś ,włącznik zostaw w spokoju,+12 (stały)do bagażnika pociągnij z lampki podsufitowej(wiązka w słupku LP).

Tak miałem zrobić, nawet kupiłem 5m przewodu i jakoś spojrzałem na krańcówkę otwartych drzwi i coś mnie skusiło od niej pociągnąć kabelek.
    Ok. jak to zrobię to napiszę czy działa czy nie.
    Ps. wyżej pisałem cyt. "po zamknięciu drzwi", miało być "po zamknięcie klapy tylnej".
  • Poziom 19  
    zrobiłem oświetlenie bagażnika.Zasilanie pociągnąłem z czerwonego przewodu z wiązki przy lewym przednim słupku.Masa do lampki z najbliższej śrubki i zaświeca się po otwarciu drzwi.