Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ podtrzymania napięcia

28 Mar 2010 12:28 3135 6
  • Poziom 9  
    Witam

Od razu mówię że jestem bardzo początkującym użytkownikiem i nie znam się na wszystkim super.

Potrzebuję wykonać moduł komfort do samochodu. Tj.

Po podaniu sygnału z centralki sterownika centralnego zamka, 12V na około 0,5 sek. układ podtrzyma mi zasilanie na około 5 sekund.

Myślałem o czymś takim, czy to w ogóle ma racje bytu ? Czy kondensator C podtrzyma ten przekaźnik przez powiedzmy około 5 sekund ? I czy zastosowany kondensator C2 da efekt "przygasania światła" po zamknięciu przepływu prądu na przekaźniku?

Jeżeli to ma prawo zadziałać to jakich elementów użyć ? Jakie pojemności kondensatorów ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 37  
    Po co przekaźnik do przygasania świateł.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ale ten uklad z PDF to ja musial bym wlozyc do lampki, i on by dzialal w momencie otwarcia drzwi (czyli zwarcia stycznika w drzwiach), a jak go przerobic tak żeby jeszcze mógł by być uruchomiony sygnałem +12V ?
  • Poziom 42  
    Impuls z centralki jest właśnie o napięciu 12V , a "opóżniacz" impulsu możesz zamontować gdzie Ci się podoba.
  • Poziom 9  

majac ten shcemat. gdzie powinenem podpiac ten sygnal z centralki ??
  • Poziom 37  
    Do tego schematu dołóż przekaźnik podpinając go do minusa i plusa z centralki. Styki przekaźnika podłącz równolegle do styku S1 na schemacie czyli do styków drzwi.