Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyjnik udarowy (uderzeniowy) do Seicento

10 Sie 2004 21:09 5285 17
  • Poziom 10  
    Witam, jak myślicie czy jest sens dokładać do Seciento z alarmem Cheetah z czujnikami ultradźwiękowymi czujnik udarowy tzw. zbiciówke??? Podobno w SC się one niesprawdzaja z racji wagi i rozmiarów teog auta - alarm sie czesto sam wzbudza... Co radzicie???? Jak mówiłem mam juz alarm ale bez czujnika udarowego.... Pozdrawiam i prosze o odp.
  • OptexOptex
  • Poziom 22  
    Czy jest sens? Jeśli dołożysz czujnik wstrząsowy (bo zbiciówka to raczej czujnik reagujacy na odgłos tłuczonego szkła a nie na wstrząs) to alarm będzie sie wzbudzał kiedy ktoś uderzy w karoserię, np. ktoś uszkodzi ci samochód na parkingu swoim bolidem. Czułość można przecież regulować więc sam z siebie nie powinien się wzbudzać bo niby dlaczego. Możesz go ustawić tak (samo miejsce montażu ma ogromne znaczenie), że będzie reagował tylko na mocne uderzenia i podłączyć normalnie do wejścia alarmowego, lub ustawić go bardziej czuło żeby reagował na lekkie stuknięcia i podłączyć go do prealarmu, ale wtedy może reagować na przejeżdżajace samochody. Jeśli chodzi ci o to, żeby alarm reagował na zbicie szyby to ultradźwieki w zupełności wystarczą (o ile są dobrze wyregulowane of course). Próbuj, w razie czego mała strata bo niewielki to wydatek.
    pozdro
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    Słuchaj radze ci taki czujniczek założyć bo jest tani (około 15zł) a naprawde ultradźwięki Ci go nie zastąpią. Tak jak wspomniał Kolega jacq każdy taki czujnik ma regulację
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 11  
    Aha zapomniałem możesz także założyć czujnik reagujący na zmiane ciśnienia w kabinie (zbicie szyby) ale moim zdaniem lepszym i tanszym rozwiązaniem bedzie uderzeniowy
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam.
    :arrow: yampiotr
    po pierwsze primo czemu piszesz post za postem w przeciągu trzech minut? Jest przecież przycisk "zmień".

po drugie primo kolega Matis pisze że ma już alarm z ultradźwiękami, więc niewiem czemu dajesz mu rady żeby zamiast ultradźwięków zakładał udeżeniowy :?

:arrow: matis
    Jeśli już masz alarm to niewiem czy warto się grzebać przy dokładaniu do niego jeszcze innych czujników. Bo jak komuś naprawde spodoba się twój wózek to nie pomogą nawet najlepsze czujniki. Ja raczej skłaniałbym się w stronę założenia jakiegos własnego patentu odcinającego zapłon lub dopływ paliwa. Własne pomysły są trudniejsze do rozpracowania niż seryjne alarmy.
    Pozdro.
  • Spec od samochodów
    popieram kolege jacq
  • Poziom 27  
    Wstrząsówka może być przydatna w momencie kiedy masz alufelgi i trzymasz auto pod chmurką.Dobrze umiejscowiona i wyregulowana reaguje na szarpnięcia kluczem w momencie gdy ktoś chce zdjąć koła.Jest jeszcze druga strona medalu.Czasami gdy ktoś chce ukraś auto kopie je i w momencie gdy masz wstrząsówkę zaczyna wyć.Po kilku takich alarmach w środku nocy właściciel auta niejednokrotnie sam wyłącza alarm.Jak wspominał kolega koszt tej czujki jest niewielki.Wybór należy do ciebie.
  • Poziom 11  
    instaluj bez szemrania - koszt 20 - 30 zł - komfort taki że jak sąsiad zachaczył o lusterko to się włączył alarm stąd wiedziałem że cos jest nie tak gdy by nie to nawet bym się o zdarzeniu nie dowiedział - ja mam i nie narzekam też w takim bolidzie.... co prawda reaguje na tiry przejeżdzające obok ale co mi tam - powyje 5- 10 sek i sie wyłącza
  • Poziom 11  
    Witam
    :arrow: peter.z
    Cytat:
    po drugie primo kolega Matis pisze że ma już alarm z ultradźwiękami, więc niewiem czemu dajesz mu rady żeby zamiast ultradźwięków zakładał udeżeniowy

Kolego żle przeczytałeś moją radę do Matis'a nie radzę mu zmieniac ultradźwięków (jak już Wspomniałeś już je ma :? ) tylko proponuje Pytającemu dołożyć wstrząsowy bo ultradźwięki nie reagują na uderzenia :?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    To właściwie na co reagują czujniki ultradzwiękowe i gdzie się je umieszcza (kabina czy komora silnika)?
    Bo czujnik uderzeniowy to chyba w przedziale silnika?!
  • Poziom 27  
    W skrócie czujniki ultradźwiękowe reagują na obiekty wchodzące w pole ich działania.Montuje je się w kabinie,Składają się z trzech elementów: centralki, nadajnika i odbiornika.Nadajnik wysyła ultradżwięki a odbiornik je odbiera.Zakłócenie ich pola poprzez np.włożenie ręki powoduje wzbudzenie alarmu. Nadajnik i odbiornik wyglądają jak 2 małe mikrofony, podobne do tych występujących w zestawach głośnomówiących w komórach.Najczęściej montowane są przy przednich słupkach w ich górnej części.Czujnik uderzeniowy przymocowuje się do stałych elementów konstrukcji samochodu, które dobrze przenoszą drgania po uderzeniu w samochód.
  • Poziom 12  
    A czy na pewno czujniki ultradźwiękowe sa ultradźwiekowymi.
    Mnie na studiach uczono, a uczono mnie skutecznie, że ultradźwięki rozchodza się fajnie w ośrodkach o dużej gęstości (im większa gęstość tym lepiej) a powietrze to chyba dużej gęstości nie ma. Jak to jest naprawdę z tymi czujnikami??
    jac25
  • Poziom 12  
    ultragraf napisał:

Cześć,
    Piszesz że to dobry czujnik. Kupiłem. A jak go podłączyć?
    Z tego co zauważyłem to kabelek czarny to "+", a pozostałe?
    Czy dwa pozostałe są od wyzwolenia alarmu czy może dwa są do zasilania i jeden wyzwalający??
    Mam alarm Python (nie wiem jaki model - jutro będę sprawdzał).
    Pozdrawiam
    jac25
  • Poziom 27  
    Jeden przewód podłączasz do zasilania +, drugi do wyjścia z alarmu na którym pojawia się - po uzbrojeniu, natomiast trzeci to wyzwolenie alarmu, podpinasz go do przewodu w alarmie który opisany jest jako wejście z czujnika dodatkowego.
  • Poziom 12  
    kzaw napisał:
    Jeden przewód podłączasz do zasilania +, drugi do wyjścia z alarmu na którym pojawia się - po uzbrojeniu, natomiast trzeci to wyzwolenie alarmu, podpinasz go do przewodu w alarmie który opisany jest jako wejście z czujnika dodatkowego.

Dzieki wiekie. Myślę że to jest po kolei kolorkami:
    czarny - "+"
    pomarańczowy - "- po uzbrojeniu"
    czerwony - "wyzwalacz"
    Mam nadzieję że niczego nie zniszczę.
    Pozdrawiam
    jac25
  • Poziom 12  
    wie ktoś może czy da się podłączyć czujnik uderzeniowy z alarmu ster AS1 pod tiger'a?Bo jak próbowałem pod wejście na dodatkowe czujniki to mi wyłanczało czujkę.
  • Poziom 12  
    Sam używam tego czujnika i jak dotąd nigdy alarm sam mi się nie uruchomił.polecam