Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korektor Diory, bez zasilania:-)

hightower 16 Sty 2003 13:44 1477 4
  • #1 16 Sty 2003 13:44
    hightower
    Poziom 10  

Czy ktos moze mi powiedziec w jakis sposob podpiac zasilanie do korektora diory ( niestety nie wiem co to za model, w kazdym razie ma po 7 suwakow na kazdy kanal ). Wyglada to tak ze przystosowany jest on do wspolpracy ze wzmacniaczem od kompletu, ja posiadam natomias wzmacniacz WS 442. Korektor posiada specjalny kabel ( piatke din) ktora powinna powedrowac do odpowiedniego gniazdka we wzmacniaczu z ktorego jak wnioskuej plunie napiecie juz gotowe ( przetransformowane) do zasialenia korektora.
    Jest 5 kabelkow zasilajacych , czy ktos wie jakie napienia powinienem tam przylozyc aby uruchomic sprzet?
    Osobiscie probowalem od 6 do 12 i jedyne co mi sie udalo to podswietlony panel.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Sty 2003 14:29
    kuba
    Poziom 13  

W tej piątce din sa napięcia +38V,-38V i masa pozostałe dwa przewody to układ załączający stand-by gdy wieża załączana jest z pilota

0
  • #3 17 Sty 2003 15:28
    hightower
    Poziom 10  

dzieki wielkie>
    Aha te przewody od stand by sa konieczne do poprawnej pracy korektora?, tzn czy pottzebny jest na nich jakis sygnal? czy mozna sie bez nich obejsc

0
  • #4 20 Sty 2003 20:28
    czubomar
    Poziom 11  

Witam
    Podaję dokładny opis końcówek wtyku DIN Korektora "DIORA FS502".
    1. Zasilanie -38V...-29V ,
    2. Korektor podaje masę do wzmacniacza gdy wciśnięty jest wyłącznik zasilania (sygnał gotowości do pracy dla wzmacniaczy "DIORA"),
    3. Masa,
    4. Sterowanie ze wzmacniacza:
    (0V) - włączony (pali się napis EQUAL przy wyciśniętych przyciskach "TAPE M", "FLAT", "REC. EQ" a wciśniętym wyłączniku zasilania)
    (5V...12V) - wyłączony (pali się tylko STAND BY)
    przy współpracy z innym niż "DIORA" wzmacniaczem pozostawić nie wykorzystane,
    5. Zasilanie +38V...+29V .

Z symetrycznego napięcia +/-38V wewnątrz korektora jest tworzone napięcie stabilizowane +/-14V

Powodzenia !
    czubomar

0
  • #5 21 Sty 2003 06:56
    Heidi
    Poziom 12  

Drobna uwaga ten DIN nie jest standardowy gniazdo musi być 7 bolcowe montowane w Diorze WS 502, WS 504B, Eltra serii 36x

Lepiej zmodernizować płytkę zasilacza jest do tego przystosowana należy tylko zamontować diody i kondensator filtrujący oraz dołorzyć tr 6/21 i wszystko będzie oK.

0
  Szukaj w 5mln produktów