Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MP210 nie rozpoznaje kasety z atramentem

28 Mar 2010 15:53 14405 5
 • Poziom 11  
  Witam,
  mam około dwuletniego Canona Pixma 210, kilka razy już napełniałem sam kasety z tuszem i jakoś tam drukowała. Jednak po ostatnim napełnieniu wydrukowałem może 10 stron i wyskoczył komunikat:
  " Nie można rozpoznać kasety z atramentem ".
  Ogólnie temat w sieci znany ale nikt nie może mu zaradzić, podawane są metody jak zresetować poziomy tuszu po wymianie. Ale co zrobić gdy drukarka nie rozpoznaje kasety? Program MPTool jest tu raczej nieużyteczny.
  Czy pozostaje tylko zakup nowych , oryginalnych tuszy?
 • Spec od drukarek
  Niestety, ale kasety nie są wieczne i po którymś z kolei napełnieniu w końcu wysiądzie elektronika lub wypalą się dysze.
 • Poziom 11  
  A czy mogę skanować bez tuszy? Bo coś nie daje rady, wywala "konserwacja drukarki code... coś tam"
 • Poziom 13  
  Bez tuszu nie da rady skanować. Jak błąd Ci dokładnie wyrzuca? E ile? Spróbuj włączyć drukarkę i przytrzymać przycisk anuluj z 15-30s. Następnie spróbuje postępować zgodnie z instrukcją KLIK
  Jeśli to nie pomoże, to musisz kupić nową kasetę.
 • Poziom 11  
  Próbowałem metody z tej strony już jakiś czas temu i nic. Zakup nowych tuszy mnie nie ominie niestety. Albo może lepiej nową drukarkę...
 • Poziom 13  
  Metoda z tej strony na 100% działa. Zrób to na spokojnie. Zapytałem też jaki error Ci wyświetla. Może po prostu padł Ci kartridż i niestety, ale trzeba zakupić nowy.