Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B4 1.6 ADA - niskie obroty silnika

Hardjack 28 Mar 2010 17:00 3434 3
  • #1 28 Mar 2010 17:00
    Hardjack
    Poziom 13  

W moim Audi 80 B4 z silnikiem o pojemności 1.6 typ ADA od jakiegoś czasu, gdy silnik jest zimny nie trzyma obrotów. Nie zgaśnie, ale ma bardzo niskie obroty. Gdy przebijam biegi i puszczam gaz, to szarpie ponieważ bardzo nisko spada z obrotów. Na ciepłym silniku jest lepiej, ale ma niższe obroty niż miał przed usterką. Kiedyś, gdy włączałem klimatyzacje, to obroty wzrastały do ok. 1100, a teraz spadają poniżej 800. Jest to silnik na wtrysku wielopunktowym Hitachi MPI MFI-i. Auto posiada instalacje gazową Lovato, ale nie ma znaczenia, czy silnik pracuje na gazie, czy na benzynie. Objawy są takie same. Przewody zapłonowe zostały wymienione na nowe Bosch-a, nastawnik przepustnicy jest w porządku, akumulator nowy, głowica i uszczelka bez zarzutów. Byłem już u trzech mechaników i żaden z nich nie wie co może być przyczyną.

1 3
  • Pomocny post
    #2 28 Mar 2010 19:08
    neo2k
    Poziom 18  

brudna przepustnica? podlaczales vaga?

0
  • #3 28 Mar 2010 20:08
    Marcinspike
    Poziom 11  

A sprawdzałeś napięcia, kiedyś padł mi regulator napięcia i też obroty spadały nawet po włączeniu świateł, nie mówiąc już o klimie.

1
  • #4 29 Mar 2010 16:41
    Hardjack
    Poziom 13  

Nie podłączałem vag-a, ale raczej to będzie brudna przepustnica. Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym mechanikiem, który przyjechał do Polski na święta i mówił, że on też tak miał w swoim aucie i winna temu była przepustnica.

0