Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire 5335 nie włącza się

28 Mar 2010 17:49 2353 13
  • Poziom 9  
    witam, mam problem z acer aspire 5335, na płycie głównej padł system startowy, nie włącza się - nie reaguje na wyłącznik, udało mi się go odpalić po zresetowaniu biosa (wyjąłem bateryjkę podtrzymania pamięci) wstał system ale nie ma podświetlenia matrycy. Nie mam schematu i nie wiem jak zlokalizować co padło, ma ktoś pomysł jak go naprawić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak, treść jest widoczna pod dużym naświetleniem i bardzo słabo widoczna
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem, na inwerterze na trzech pinach jest 18.3 V, na dwóch jest minus, na jednym nie ma nic. Z inwertera nie wychodzi w ogóle napięcie. Czy myślisz, że spalony inwerter może być przyczyną nie włączania się laptopa przez włącznik?
  • Poziom 9  
    załączył automatycznie się tylko po wyjęciu i włożeniu bateryjki od podtrzymania pamięci (nie chodzi o baterię główną), na włącznik nie reaguje w ogóle nie włączę go ani nie wyłączę.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    niestety nie włączył się po odłączeniu matrycy.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    na płycie jest naklejony kod paskowi , podpisany 554K801011G8410664A201C, oraz namalowany napis cp2-intel mb 08219-1 48. 4K801.011. karta graficzna zintegrowana nie wiem jak ją sprawdzić
  • Poziom 29  
    W tym modelu jest platforma Wistron Cathedral Peak II.
  • Poziom 9  
    nie mogę znaleźć takich oznaczeń ale na allegro znalazłem taką samą płytę to link
    [PŁYTA GŁÓWNA ACER ASPIRE 5735Z]

Moderowany przez elusja:

Link do Allegro został usunięty