Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Z098 - nie startuje.

roland25 28 Mar 2010 19:17 7164 11
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z navi BECKER Z098, otóż po włączeniu widać tylko to.
    Proszę pomóżcie.

• Poziom 12  
    byłem w Berlinie i w czasie jazdy zobaczyłem że nawi ma bardzo niski stan baterii, chwilę póżniej przestała działać, ładowałem w domu i po włączeniu widoczne są tylko 4 kwadraty
  • Poziom 38  
    Jesli jest na gwarancji i tak jak opisujesz, nic nie zmieniales w oprogramowaniu, oddaj po prostu do naprawy gwarancyjnej!

Jesli modyfikowales cokolwiek lub rozkrecales urzadzenie, napisz czy nadal laczy sie via USB z komputerem?
    Czy po wcisnieciu dziurki RESET objawy sa takie same?
  • Poziom 12  
    nic nie modyfikowałem, navi łączy się poprzez usb z komputerem,
  • Poziom 38  
    Mozna Marku, jesli np. cos wczesniej z ROMem nie jest, jak myslisz?
    Chociaz, gdyby to ROM, to nie zaladowaly by sie drivery HID..
  • Poziom 12  
    jak mam wgrać nowy soft?, na płytce są chyba tylko mapy albo?
  • Poziom 2  
    I jak? Udało się przywrócić system? Mam podobny problem z Beckerem Z98.
    Używałem AM z karty pamięci. Po wejściu w stan hibernacji, nawigacja nie wstała. Nie bardzo wiem jak mam mu zrobić HARD RESET. W chwili obecnej na ekranie nic się nie pojawia. Jest cały lekko podświetlony i szary. Navi jest tuż po gwarancji, więc lipa. Po włączeniu i dotykaniu ekranu słychać pykanie jak przy obsłudze, ale jeżeli byłby to wyświetlacz to nic by się nie wyświetlało. Po podłączeniu do PC wyświetlacz w Z98 pokazuje transmisję ( okrągłe poruszające się kółko ze strzałkami), wewnętrzna pamięć również jest widoczna. Po włożeniu karty MSD - PC też ją widzi. Próbowałem zresetować go górnym przyciskiem znajdującym się na obudowie ale nic to nie dało. Jedyne co zaobserwowałem to fakt całkowitego wygaszenia ekranu ale i tak dalej nic się nie ładuje i nic nie wyświetla.
    Podsumowując. Jak mogę zrobić reset do fabrycznych, tylko tym guzikiem?
    Może macie inne pomysły? HELP.
  • Poziom 38  
    Czy po wcisnieciu RESET na ekranie urzadzenia pojawia sie COKOLWIEK innego niz szara poswiata - jakies malutkie ikonki, napisy?

Jesli tak, ja bym na poczatek uzyl instalacji z plyty dolaczonej do urzadzenia.
  • Poziom 2  
    Niestety. Szary ekran to wszystko co widać. Podświetlony jest jeszcze przycisk włączenia. Do wyłączenia urządzenia muszę przytrzymać przycisk ok. 5-7s.
  • Poziom 12  
    Przyczyną całego zamieszania było BRAK AKTUALIZACJI !!!!!!!!, wgrałem nowy soft ze strony prod. i wszystko chodzi.

Zamykam temat. Dziękuje wszystkim za porady.