Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skąd bierzecie współczynnik k zabezpieczeń?

28 Mar 2010 23:02 4011 10
  • Poziom 25  
    Witam . Trochę o tym czytałem i wyłoniły mi się 2 wersje . Czy brać i podstawiać wsółczynnik k z tego jak mówią normy i przepisy , czy z danych jakie podaje producent . Na ogół obie te rzeczy pokrywają się , no ale ... skąd wiedzieć czy np. dla charakterystyki zabezpieczenia wziąć współczynnik 10 czy np. 9 a może lepiej 11 ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    Zbyt mało danych.
    symbolem "k" oznacza się wiele stałych. O co konkretnie Ci chodzi?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Dla Hesz Iw=k X In . Bronek22 - to już coś , ale ... Nadal nie mam odpowiedzi z norm i przepisów , czy z danych podawanych przez producenta ( pole na wykresie charakterystyki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Może i masz rację bronek . Tylko.... na stronach SEP wypowiada się pewien pan ( ponoć b. ważna osobistość , Ze jednak współczynnik do pomiarów należy brać z normy ) z czym też bym się nie zgodził , bo to tak , Jakbym jechał samochodem po osiedlu , gdzie jest ograniczenie do 30 km/h 50-tką no bo przecież wg. kodeksu tyle mogę jechać w mieście . Pozdrawiam.
  • Moderator
    HeSz napisał:
    Zbyt mało danych.
    symbolem "k" oznacza się wiele stałych. O co konkretnie Ci chodzi?

Proponuję wrócić do tematu, rozpoczynając od odpowiedzi na to pytanie.
  • Poziom 25  
    Chodzi o prądy zwarciowe wyłączników i bezpieczników .
  • Poziom 25  
    Dziękuję i proszę o zamknięcie tematu. Wcześniej nie przeglądałem tego linku bo nie jestem w Polsce , mam internet bezprzewodowy , który wieczorem ma prędkość chorego ślimaka.