Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Travelmate 4060 - bateria 4UR18650Y-QC219

29 Mar 2010 05:23 3444 4
IGE-XAO
    User removed account
    User removed account  
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    jarob
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Z wsadem do tej baterii będzie ciężko, ale zbuduj interfejs I2C (schemat i płytka są w artykule o resetowaniu elektroniki). Następnie zainstaluj program Be2Works demo i sprawdź, czy BQ80201 ma standardowe hasło. Możesz też nim odczytać parametry baterii i podać na forum. Sprawdzimy, co z nią jest nie tak.
    Jeśli będzie standardowe hasło, to wykupujesz wersję RIZAL tego programu za około 30 zł i resetujesz wsad.
  • IGE-XAO
    katar83
    Level 26  
    Wedlug chinskich forum ktore swego czasu przegladalem baterie na BQ80201DBT sa praktycznie nie do ruszenia a skoro chinczycy nie wiedza jak to zrobic to raczej sie tego nie da zrobic :) Sposoby programowaniu tych baterii sa dosc pilnie strzezone, inne dla kazdego producenta ktory stosuje te scalaki i praktycznie nikt nic nie wie co i jak.
    Mam cale pudlo baterii na tym scalaku z ktorymi nic sie nie da zrobic oprocz wyciagniecia ogniw i uzycia ich w innych bateriach, co zreszta czesto mi sie zdarza bo same ogniwa sa ok, tylko elektroniki za nic w swiecie nie da sie zresetowac.
  • Helpful post
    jarob
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie można z góry zakładać, że nic się nie da zrobić. Ja osobiście zrobiłem jak na razie 2 baterie na tym scalaku.
    Tak jak piszesz, każdy producent może zaprogramować ten scalak inaczej.
    Jedną z wersji jest zaprogramowanie go tak samo jak BQ2084 ze standardowym hasłem i wtedy da się taką baterię zrobić.
    Aby się przekonać jak jest zaprogramowany i czy ma standardowe hasło, można użyć programu Be2Works w wersji demo. Jeśli zapalą się trzy zielone kwadraciki, po odczycie parametrów baterii i wsadu jako BQ2084, to da się ją zresetować.
    Tak więc trzeba śledzić fora na bieżąco i to nie tylko chińskie. Co jakiś czas wiedza ludzi się zwiększa i te doświadczenia trafiają na fora. Proponuję przejrzeć fora rosyjsko języczne.
    User removed account
    User removed account