Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring CCTV na placu firmy - rozwiązania i koszty

29 Mar 2010 09:58 4118 15
 • Poziom 11  
  Witam

  chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje instalacja monitoringu 4 kamerki (noc, dzień w tym jedna ruchoma sterowana z biura) + mozliwość podglądu przez Internet + zapis na dysku. Ceny części? Wasze opinie? Pomocne wskazówki? Czy instalacja tego jest trudna?
 • OptexOptex
 • Poziom 20  
  Najpierw to opisz może co ma być dokładnie obserwowane, jakie (i czy) jest oświetlenie, czym wyłożony plac, jakiś szkic... mamy z fusów wróżyć? Ile na to masz kasy - to też wskazówka, bo można zrobić za 8 tys, a można za 28.
 • OptexOptex
 • Poziom 11  
  Oświetlenia nie ma, podłoże ziemia z trawą - jest to plac aut do demontażu. obserwowana powierzchnia to około 60 x 40 metrów + jedna kamera przy bramie wjazdowej. Zależałoby mi żeby kamery były bezprzewodowe 4szt. w tym jedna ruchoma (z możliwością sterowania z biura), dostęp do monitoringu za pomocą internetu + nagrywanie na HDD z tym że to nagrywanie to nie koniecznie jeżeli to znacząco miało by wpłynąć na cenę. Budżet jak najniższym kosztem.
 • Poziom 20  
  Przy tych założeniach, żeby miało to jakikolwiek sens, szykuj na sprzęt min 10 tys. Gdyby było przewodowo, dało by się zejść na 7tys. Poza tym zasilanie i tak musi być, więc to bezprzewodowo przy takich małych odległościach nie ma sensu. Co do nagrywania to nie wpłynie ono w żaden sposób na cenę.
 • Poziom 11  
  Czyli nie trzeba inwestować w żadne serwery do nagrywania itp? Jakbyś mógł mi wyszczególnić co muszę kupić i polecić coś dobrego i w miarę taniego.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Nim się rozpędzisz i zaczniesz kupować to najpierw przemyśl co chcesz zrobić i jak, a dopiero na końcu jakimi kamerami. Chcesz stwierdzić czyjąś obecność na placu? Rozpoznać? Czy może zidentyfikować? Ogrodzenie jest, nie ma?
  Instalacja nie jest trudna, trudne jest właściwe zaplanowanie. Bardzo trudne. A jeśli chcesz mieć nagrywanie to rejestrator musisz zakupić.
 • Poziom 11  
  więc tak plac jest ogrodzony, 3 kamery takie żeby można było kogoś rozpoznać, jedna przy bramie wjazdowej taka żeby można było zidentyfikować nr rejestracyjny pojazdów wjeżdżających na plac i wyjeżdżających. Jedna kamera ruchoma sterowana w biurze (jak klient przyjdzie po części to często wysyłam go żeby sobie wybrał to co go interesuje a niestety ludzie mają lepkie ręce i chciałbym widzieć czy mi coś podbiera czy nie:)) Jak jest cena rejestratora?
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Tymi 3 kamerami chcesz rozpoznać osoby na całym placu czy tylko wybranych fragmentach terenu? Bo jeśli to pierwsze to Ci się nie uda. Chcesz 5 kamer więc rejestrator ośmiokanałowy. Tutaj dobrej klasy urządzenie to koszt w okolicach 4000-5000 netto. Powiedzmy o półkę niższe rejestratory będą kosztować w okolicy 2000-2500 netto. O tanich nie piszę, jak będziesz chciał to g***o szybko znajdziesz bo w sieci tego pełno. Tylko czekać aż ktoś z BCS-em wyskoczy. Trochę Cie będzie kosztować obrotówka i sterownik do niej. Nie wiem czy masz świadomość w jakie koszty się pchasz...
 • Poziom 11  
  A jak byś ty to zrobił (zaplanował) na moim miejscu? Tak żeby było jak najtaniej 4 kamery wystarczą niekoniecznie muszę obejmować cały plac choć było by dobrze ewentualnie mozna zwiększyć liczbę kamer do 5-6
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Ciężko zaplanować kiedy tego nie widzę i nie mam nawet planu. Obrotówka w Twoim wypadku to dobry pomysł bo możesz za pomocą jednej kamery podglądać grzebiących i to dość dokładnie. Gorzej jeśli będziesz miał wielu klientów, wszystkich na raz nie ogarniesz. Musi też jedna osoba cały czas przy kamerze siedzieć. No chyba że zainwestujesz w obrotówkę z funkcją śledzenia ale to koszt koło 6000 netto. O bezprzewodówce to lepiej zapomnij. W ogóle to potrzebujesz kogoś kto przyjedzie na miejsce, oceni teren i uświadomi Ci to i owo. Samo połączenie kabelków to najprostsza sprawa z tego wszystkiego. Pewnie lepiej wyjdzie gdy zlecisz to komuś kto się tym zawodowo zajmuje i nie jedno zdarzenie już widział.
 • Poziom 11  
  ok dzięki a mógłbyś polecić mi jakieś w miarę rozsądne kamerki, i resztę sprzętu potrzebną do instalacji monitoringu. Opierając się na niskim budżecie.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Kolego, masz trochę mylne pojęcie o CCTV. Nie ma uniwersalnej kamery którą mógłbym Ci polecić nie będąc na miejscu. Nie istnieje taka. Można by powiedzieć że ładnie pracuje w dzień i w nocy Samsung SCC-2333, ale np taka kamerka: http://www.tecnocom.pl/serwis/karty/rsc524hpd_1.pdf w nocy przy określonych warunkach znacznie lepiej pracuje od niego mimo że znacznie tańsza. Ale tylko w określonych warunkach. A skąd na przykład mam wiedzieć czy nie potrzebujesz kamer z WDRem czy nawet z p. Pixim? Druga sprawa obiektywy. Być może wystarczy prosty 3-8mm, może 3-12, a może będzie potrzeba 5-50? Obudowy do tych kamer wandaloodporne, zwykłe? Podczerwień czy światło widzialne? Jeśli podczerwień to jaki kąt emisji? Nie prowadzę sklepu internetowego więc mogę być z Tobą szczery. Nikt Ci dobrze nie doradzi bez wizyty na miejscu. Jeśli ktoś ma inne zdanie w temacie to chętnie posłucham.
 • Poziom 11  
  Postaram się jutro wrzucić fotki i mniej więcej zobaczysz plac który chciałbym monitorować. A wtedy może coś doradzisz.
 • Poziom 21  
  crunky - fajnie, że chcesz pomóc człowiekowi, ale...
  1. gość nie ma pojęcia, co robi, a chce zarobić... (nie wiem oszczędza na fachowcu, czy na kasie, ale na jedno mi wychodzi);
  2. WIZJA LOKALNA = 100% sukcesu !!! Prawda?;
  3. z fusów to Babcia wróżyła ( i nie przewidziała 50 lat komuny), nie wyszło...

  Pisałem na tym forum kilka razy - irek1983 nie poczytał wcale, wlazł po prośbie "po gotowca". Tu się nie da Panie Hawranek!!! Każdy teren ma swoją specyfikę, rzekł bym, że mentalność. Na odległość, to można.... Oj!!!

  Dalej boli, że chcą merca za pieniądz na "malucha" (nie uwłaczając porządnemu zabytkowi).

  Kolego irek1983 - sprawa jest prosta - jeśli nie masz doświadczenia, zapytaj (czytaj ZAPROŚ) Fachowca (czytaj - takiego, co zmajstrował już kilkadziesiąt systemów) i ma renomę. Nie klej "na taśmę" i "rady z forum" (nie ujmując wiedzy fanom zabezpieczeń tech., którzy poświęcają tu swój czas), żeby żółtodziobom coś do głowy włożyć.
  Wizja lokalna + wiedza + doświadczenie = EFEKT.
  Wszystko zdalaczynnie robione to pic. Albo przerasta założony budżet, albo nie spełnia założeń = nie daje spodziewanego efektu.

  Taka prawda, mnie to życie zweryfikowało...
  Pozdrawiam.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  mielcar napisał:
  crunky - fajnie, że chcesz pomóc człowiekowi, ale...
  1. gość nie ma pojęcia, co robi, a chce zarobić... (nie wiem oszczędza na fachowcu, czy na kasie, ale na jedno mi wychodzi);
  2. WIZJA LOKALNA = 100% sukcesu !!! Prawda?;
  [...]

  Staram się aby autor zrozumiał w czym rzecz i sam do tego doszedł. Kolega Andrzej też próbował.
 • Poziom 24  
  "mielcar" Święte słowa... ;) zawsze mi się podobają klienci dzwoniący i pytaja ile kosztuje monitoring parkingu. albo domu... :D panie ale jakiego jak wygląda... to trzeba zobaczyć... no wie pan... dzwoniłam już do takiej i takiej firmy i mi podali cenę przez telefon i nikt nie musiał przyjeżdżać... a ja zawsze na to ... no to powodzenia i proszę wybrać tamta firmę ;) a ja zadzwonię za miesiąc jeśli pan/pani pozwoli i zapytam czy jest zadowolony z wyboru . w 95% słyszę "panie nie wiem co zamontowali ale na tym nic nie widać" a moja odpowiedz zawsze "Polak mądry po szkodzie"