Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamerka blaupunkt cr-8100

micom 11 Sie 2004 00:15 702 1
  • #1 11 Sie 2004 00:15
    micom
    Poziom 12  

Witam wszystkich, mam kamerke jak w temacie , była martwa. Na dzień dzisiejszy chodzi już w trybie e-e bez odtwarzania z taśmy. Wymieniłem zabezpieczenia i wszystkie elka, dla dodania płytki dobrze wymyłem a ogólnie nie widać nawet pod lupa działania elektrolitu:) ale w czym rzecz: mam problem z mechaniką a dokładniej; załadunek kasety przebiega do momentu wsunięcia kasety normalnie ale pozatym koniec . Drum motor :oops: startuje na pełnych obrotach:( w EVF wyświetla się bład ( trójkąt z podkreśleniem ). Przy odtwarzaniu po naciśnięciu play nic się nie dzieje dopiero przy ponownym naciśnieciu play następuje wysuniecie i oplot taśmy na bębnie wizyjnym , głowica zaczyna sie obracać tak jak wcześniej , żadne klawisze nie reagują po naciśnięciu , dopiero wyłączenie kamery przywraca poprzedni stan.Może ktoś spotkał sie już z podobną usterką ,osobiście nie siedze w kamerach ale też już pare zrobiłem ,interesowało by mnie też jakiej sonki to jest klon i ewentualnie schemat okolic zespołu głowic wizyjnych (serworegulacja)

0 1
  • #2 13 Sie 2004 21:53
    mirek2
    Poziom 18  

Sprawdz sciezki od zlacz drum motor do ukladu scalonego napedzajacego silnik.Niestety dosc czesto uszkadzaja sie sciezki lub przelotki miedzy warstwami.Pozdrowienia.Mirek2

0