Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA śmierdzi - nie mogę znaleźć przyczyny.

Dariusz.M 29 Mar 2010 13:12 13282 18
  • #1 29 Mar 2010 13:12
    Dariusz.M
    Poziom 11  

Witam. Mam " śmierdzący problem ". U znajomej stoi amica PA i śmierdzi w niej w środku jak szambem. Dodam ze pralka większość czasu stoi otwarta i prane w niej jest co drugi dzień ...
    Nie mogę doszukać się przyczyny ..
    Proszę o jakieś wskazówki , może ktoś spotkał się już takim śmierdzącym problemem i znalazł rozwiązanie ...

1 18
  • #3 29 Mar 2010 15:02
    mczapski
    Poziom 38  

Na odległość tego smrodu/zapachu nie czujemy. Ale przecież ty na miejscu możesz ustalić miejsce a zatem i przyczynę. Nawet nie wiemy, czy pralka ma filtr. Przy praniu co drugi dzień raczej zapach nie pochodzi z samego zbiornika. Spotkałem się natomiast, że w fałdach fartucha nagromadziło się sporo farfocli, które z czasem gniły. Może o to chodzi? A może wyprano np chomika.

0
  • #4 29 Mar 2010 17:21
    Dariusz.M
    Poziom 11  

No więc w niej nie ma filtra , fartuch i takie tam przeglądałem . W wężu zbiornik-pompka było coś jak muł : wyczyściłem . Mimo wszystko z pralki śmierdzi jak z szamba ( dosłownie ) . Wsypałem do niej jakiś odkamieniacz i włączyłem na 60 stopni . Czy to coś da to się zobaczy . Znajoma mówiła że próbowała włączyć ją na 90 stopni ale to nic nie pomogło . Kurde jak by to było moje to bym rozebrał na drobne i wszystko wyczyścił ale znajoma nie jest aż tak ładna :)) żeby się u niej z tym za darmo bawić :))

0
  • #5 29 Mar 2010 17:29
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jeżeli wąż spustowy podłączony jest bezpośrednio do kanalizacji, bez zaworu zwrotnego lub syfonu, to kanalizacja prawdopodobnie odpowietrza się przez pralkę i stąd ten smród. Poza tym w zakamarkach pralki mogły nagromadzić się bakterie, pleśnie i grzyby, należy wykonać puste pranie na temp. 90° np. z butelką octu.

1
  • #6 29 Mar 2010 18:03
    Dariusz.M
    Poziom 11  

Właśnie nad tym myślałem . Ale wąż odpływowy jest wkładany do muszli klozetowej ..

0
  • #7 29 Mar 2010 18:16
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

A może przyczyna jest bardziej prozaiczna? Może to gnije płyn do płukania, który osadza się w szufladzie na proszek? Miałem podobny przypadek, ale nie doprowadziłem pralki do takiego (śmierdzącego) stanu. Pleśń "uwalała" mi tylko kilka koszul :/

0
  • #8 29 Mar 2010 18:24
    Dariusz.M
    Poziom 11  

Szufladka wyglądała na czystą ... Będę próbował ... ale sam już nie wiem co może być przyczyną.
    Jeszcze czekam na telefon czy płukanie jej z odkamieniaczem coś pomogło.

1
  • #9 29 Mar 2010 18:27
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Dariusz.M napisał:
    Szufladka wyglądała na czystą ... Będę próbował ... ale sam już nie wiem co może być przyczyną.
    Jeszcze czekam na telefon czy płukanie jej z odkamieniaczem coś pomogło.

Wyjmowałeś szufladę całkowicie na zewnątrz, czy tylko patrzyłeś od zewnątrz? Moja także wyglądał bardzo schludnie, ale po wyjęciu jej na zewnątrz i zdjęciu zaślepek (tego lejka/wlotu :) ) do płynu, okazało się, że tam leży problem.

0
  • #10 29 Mar 2010 20:30
    piłkarz
    Poziom 11  

Witam!
    Bez rozebrania na części pierwsze się nie obejdzie.Na wewnętrznych ściankach zbiornika nazbierała się spora warstwa szlamu z proszku i płynu.Trzeba to po prostu oczyścić.Miałem identyczny przypadek.Powodzenia!!!

0
  • #11 29 Mar 2010 20:36
    yogi009
    Poziom 42  

To wskazuje na jakość używanych proszków "do prania". Pal licho pralkę, ale potem w tych ubraniach dzieciaki chodzą.

0
  • #12 31 Mar 2010 00:48
    januszek27
    Poziom 12  

Cześć, miałem już kilka takich przypadków.
    Wez parę torebek sody spożywczej i włącz pranie na pusto na 90 st. - pomoże.

0
  • #13 31 Lip 2010 23:19
    elempe
    Poziom 10  

Witam,
    Miałem dokładnie podobny problem....
    Po zmianie proszku na ekologiczny i stosowaniu odkamieniacza, a także coraz rzadszym praniu z gotowaniem, w pralce zaczęło śmierdzieć.
    Wlałem, tak jak ktoś doradzał, ocet i gotowanie w pralce, dalej smród...
    W końcu rozpiąłem wszystkie zamulone węże, dozownik proszku, wykręciłem grzałkę i wyczyściłem ze szlamu oraz kamienia.
    Tak, jak wszyscy piszą na wewnętrznych ściankach nazbierała się spora warstwa szlamu ze środków piorących. Wyczyściłem również fartuch gumowy. Po każdym praniu wietrzę pralkę otwierając szeroko drzwiczki i wyjmując dozownik proszku. Staram się, co jakiś czas prać z gotowaniem.
    Na razie nie śmierdzi...
    PS. Zastanawiam się nad jednym, kiedyś miałem stary pełnoletni automat POLAR, który nigdy nie śmierdział. Fakt, że były często gotowane pieluchy itp., ale nie używałem odkamieniacza. Przypuszczam, że przyczyna tkwi właśnie w zmiękczaniu wody odkamieniaczami. Tworzy się szlam, który zatyka węże gumowe, nie jest wypłukiwany razem z wodą, lecz odkłada się na ściankach i jest pożywką dla rozwijających się w nim grzybów i pleśni. W końcowym efekcie z pralki śmierdzi...
    Sądzę, że należałoby zadać pytanie producentom, co jest przyczyną smrodu w pralce.... Może powiedzą?....:idea:

0
  • #14 31 Lip 2010 23:29
    MCB
    Poziom 27  

Kup w sklepie z AGD, za kilkanaście PLN, środek do czyszczenia pralek Dr Beckman i zastosuj wg instrukcji.
    "garażowych" sposobów NIE polecam

pozdrawiam

0
  • #15 31 Lip 2010 23:33
    KlinikaAGD
    Poziom 12  

Coraz częstszy problem w pralkach. Niestety najczęściej jest to wina proszków i płynów do prania. Można spróbować sody, octu bym nie polecał - sam w sobie śmierdzi. Są specjalne preparaty, które czyszczą wnętrze pralek i zmywarek np. firmy Indesit. Zdarzył mi się kiedyś przypadek, że pomiędzy zbiornik i bęben wpadła klientowi skarpetka i tam została. Po jakimś czasie zaczęła mocno śmierdzieć, po dłuższych poszukiwaniach została odnaleziona.

------------------------------
    Z poważaniem,
    Obsługa sklepu internetowego
    www.KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD

0
  • #16 14 Wrz 2012 14:21
    Idear
    Poziom 10  

Dariusz.M napisał:

Proszę o jakieś wskazówki , może ktoś spotkał się już takim śmierdzącym problemem i znalazł rozwiązanie ...

Temat stary, ale ostatnio również borykałem się z tym śmierdzącym problemem i zdecydowałem się podjąć bardziej radykalne środki - rozpołowić obudowę bębna i ręcznie wszystko wyczyścić, nie jest to trudna robota w pralkach Amica PA. Po uczynieniu powyższego oczom moim ukazał się widok, którego słowa nie opiszą... Pełno cuchnącego szlamu dookoła mocowania kołnierza, a najwięcej przy wylocie wody do pompy i w okolicy grzałki. Nie chce mi się wierzyć że istnieje jakiś cudowny środek który by to wszystko sam usunął...

Pozdrawiam,
    Radek

0
  • #17 20 Wrz 2012 23:43
    pgustaw
    Poziom 8  

Nie wiem o jaki rodzaj smrodu chodzi, ale właśnie niedawno wyczyściłem pierwszy raz od paru ładnych lat wąż odpływu i muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony jak dużo drobnych i cuchnących "flaczków" udało mi sie usunąć. W kazdym razie żona teraz mówi, że nie czuje już takiego smrodu jak do tej pory.

0
  • #18 28 Lip 2014 20:48
    pgustaw
    Poziom 8  

Czyszczenie rur odpływowych oraz "płytnkiej wody" stojącej na dnie pralki wydaje się być główną przyczyną.

0
  • #19 28 Lip 2014 21:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Śmierdzą proszki nierozpuszczone, gwarantowane, że rozpuszczą się już przy 30 st.
    Guzik prawda (ta o proszkach fenomenalnych).

0