Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 100 c3 2,2 turbo pompa paliwowa nie

cywil99 29 Mar 2010 15:14 1850 6
  • #1 29 Mar 2010 15:14
    cywil99
    Poziom 2  

Audi 100 c3 2,2 turbo pompa paliwowa nie odzywa się po przekr. stacyjki.
    Wymieniona stacyjka, przekaźnik pompy; czujnik halla sprawny,
    Auto zapala w momencie gdy kilkukrotnie bardzo szybko dotykam przewodu rozruchowego stacyjki. (po chwili słychać pompę i raz na kilka takich kombinacji auto odpala).
    Do podmiany został jeszcze komputer (sterownik VEZ HITACHI)
    Co może być uszkodzone ?

1 6
  • #2 27 Kwi 2010 15:19
    cywil99
    Poziom 2  

Autko śmiga ; szkoda że nikt nie pomógł.
    Przyczyna:
    jest to zapłon elektroniczny - jeżeli aparat zapłonowy nie zostanie ustawiony poprawnie względem czujnika położenia wału (czyli na znaki) to - brak iskry.
    Usterka prozaiczna .

0
  • #3 27 Kwi 2010 22:00
    alpha01
    Poziom 21  

To była długotrwale prozaiczna usterka z tego co widać.

0
  • #4 01 Maj 2010 15:10
    cywil99
    Poziom 2  

- jeszcze jedna sprawa.
    Gdzie znajduje się sterowanie zaworu powietrza dodatkowego i czujnik odpowiedzialny ?
    Po włączeniu stacyjki odzywa się zawór pow dodatkowego - nie steruje przy zimnym silniku muszę przytrzymać pedał gazu
    Auto użytkowane sporadycznie - jako hobby.
    Może kolega alpha01 by pomógł.

0
  • #5 02 Maj 2010 00:32
    alpha01
    Poziom 21  

Fajną masz zabawkę.Zazdroszczę.Szukałem A6 z takim motorem ale wszystko co bylo zlatane na fajce w łukowie.Napisz mi kolego kod tego motoru a wyślę wszystko co w elsie na ten temat.

0
  • #6 04 Maj 2010 22:58
    cywil99
    Poziom 2  

Zabawka b. fajna. Avant 1988 r. 2,2 T klima , ABS , skóra, pełna elektryka, doczepiany hak, zegary jak w A6 -z niemieckimi dokumentami. Kupiłem sprzęt za bezcen z niezłym przebiegiem (184.000)- sądząc po zużyciu sprzętu pewny przebieg. Chłop bo tylko tak mogę go nazwać trzymał w niej militaria i przez czas od roku 2004 auto było sporadycznie użytkowane. Autko kupiłem uszkodzone (problem z paleniem, - który rozwiązałem). Auto ma jeszcze parę niuansów, ale to sam smaczek naprawić taki sprzęt i cieszyć się czasem z jazdy.
    Jeżeli kolego Alpha01 masz dokładny opis elektryki- schematy, - czujniki ,- zasady działania , to bardzo mile widziane.Do ogarnięcia zostało jeszcze: sterowanie zaworem pow. dodatkowego, nabicie klimy i wymiana jednego z czujników ABS (prawdopodobnie)

Dodano po 38 [sekundy]:

Kod motoru MC

0
  • #7 05 Maj 2010 11:39
    alpha01
    Poziom 21  

Schematów nie mam ale wszelkie info na temat mechaniki,nadwożia itp bez problemu.
    Jak by co to na e-mail : killanddestroy(malpa)wp.pl

0