Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PI6508TK - błąd kod F2

Evel 29 Mar 2010 16:40 9739 4
  • #1 29 Mar 2010 16:40
    Evel
    Poziom 1  

Dzień dobry.

Kupiłem kilka dni temu nową płytę indukcyjną Amiki PI6508TK, symbol PBF4VI508FTB.
    Po podłączeniu, na jednym z pól grzejnych wyświetla się kod błędu F2, pozostałe 3 pola działają.

Czy wie ktoś co oznacza ten błąd i czy to jakaś poważna usterka?

Poprzednia moja płyta (dokładnie taka sama) została źle podłączona przez instalatora. Nastapiło zwarcie i po ponownym podłączeniu, na dwóch polach wyświetlał się kod błędu F6. Po oddaniu płyty do serwisu, otrzymałem informację, że spaliło się jakieś zabezpieczenie i trzeba wymienić jakąś część. Miało to trwać kilka dni.
    Po miesiącu płyta wciąż nie była naprawiona, więc instalator kupił mi nową płytę...
    Tym razem płyta została podłączona dobrze i myślałem, że to koniec moich problemów. Myliłem się Sad

Szukałem w internecie informacji, ale nigdzie nie mogłem znaleźć opisów kodów błędów w płytach indukcyjnych Amiki.
    Proszę o pomoc.

pozdrawiam
    Grzegorz

• Pomocny post
    #2 30 Mar 2010 15:44
    wronek19
    Poziom 14  

F2 - to jest uszkodzony czujnik płytki
    F6 - brak styku przewodów zasilających.

• #3 01 Cze 2010 19:56
    palaren
    Poziom 9  

wronek19 napisał:
    F2 - to jest uszkodzony czujnik płytki
    F6 - brak styku przewodów zasilających.

Witam
    podepnę się pod temat...

a kiedy na wszystkich wyświetlaczach wywala "F" ?

stało się tak dwa razy jakiś czas temu, a teraz działa ok. Stało się to kiedy grzał tylko jeden palnik, płyta przestała reagować. Po kilku minutach wszystko wróciło do normy.

Pytam bo za trzy miesiące kończy się gwarancja :)

pozdrawiam

• #4 16 Lut 2011 19:46
    piomar_04
    Poziom 7  

Witam!
    Ja podniosę temat, bo u mnie jest podobnie jak u przedmówcy. Też wywala "F" na wszystkich polach. Stało się to już ładnych parę razy, ale ja wtedy wyłączam i ponownie załączam eskę. Po tym zabiegu "F" znika.
    Może ktoś się spotkał z taką przypadłością?

• #5 19 Sie 2011 15:07
    ciacho333
    Poziom 1  

odgrzewam kotleta ;)
    z tym że problem polega na wwyświtlaniu kodu 'E 4'
    dziś u dziadków ten sam błąd mi wyskoczył, dopiero co podłączona i prawe pola sygnalizują ten błąd
    da się to jakoś naprawić, czy może to wina podłączenia choć nie wątpię ponieważ robiłem wsio z instrukcją i według schamatu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME