Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożysk w Miele W726 - montaż ślizgu.

sid31 29 Mar 2010 17:09 3057 6
  • #1 29 Mar 2010 17:09
    sid31
    Poziom 11  

Witam
    Mam mały kłopot, niedawno zatarły mi się łożyska bębna w pralce Miele W726. Pralkę zgodnie z sugestiami z innych wątków na temat łożysk rozebrałem, łożyska i zimering kupione. Wszystko można obejrzeć TU. Jedyną zagadką zostaje tajemniczy ślizg, przy rozbieraniu nic takiego nawet w formie szczątkowej nie znalazłem i stąd pytanie, czy montaż tego ślizgu jest konieczna, być może jest to wersja bez tej tulejki. Na zdjęciach także kołnierz gumowy, który wygląda na nie uszkodzony i silnik. Pytałem mechanika i powiedział, że łożyska w tego typu silniku są niewymienne, w co nie bardzo chce mi się wierzyć. I jeszcze jedno pytanie o jakieś sztuczki przy montażu :) smar, jakiś klej itp. Z góry dziękuję za pomoc.

1 6
  • #2 29 Mar 2010 17:16
    nares
    Specjalista AGD

Tam nie ma rzeczonego ślizgu. Powierzchnię zaznaczoną strzałką dobrze wyczyść (nie porysuj!!), na niej uszczelnia simmering.

1
  • #3 29 Mar 2010 17:25
    sid31
    Poziom 11  

Czyli w krzyżak wbić łożyska, potem zimering, nałożyć na ośkę, przykręcić koło pasowe i ojciec prać? :) ponadto kołnierz gumowy był cały od smaru, nasmarować go tak samo?
    a co z silnikiem, póki jest na wierzchu.

0
  • #4 29 Mar 2010 17:32
    nares
    Specjalista AGD

sid31 napisał:
    Czyli w krzyżak wbić łożyska, potem zimering, nałożyć na ośkę, przykręcić koło pasowe i ojciec prać? :) ponadto kołnierz gumowy był cały od smaru, nasmarować go tak samo?
    a co z silnikiem, póki jest na wierzchu.

Simmering nasmaruj między krawędziami uszczelniającymi, kołnierza nie trzeba. A silnik hałasuje?

0
  • #5 29 Mar 2010 17:59
    sid31
    Poziom 11  

jak kręcę ręką wirnikiem jest cicho, prawie bez oporu. W inny sposób nie bardzo wiem jak go sprawdzić.

0
  • #6 29 Mar 2010 18:01
    nares
    Specjalista AGD

sid31 napisał:
    jak kręcę ręką wirnikiem jest cicho, prawie bez oporu. W inny sposób nie bardzo wiem jak go sprawdzić.

To daj mu spokój.

0
  • #7 30 Mar 2010 12:59
    sztum
    Specjalista - sprzęt MIELE

Jesli chodzi o slizg to zaznaczyles go na jednym ze zdjec.
    Ta wlasnie tulejka osadzona jest na gumie. Jesli nie masz nowej - trudno.
    Lozyska silnika sa rowniez wymienialne.
    Nie zapomnij o sprawdzeniu osadzenia lozysk w krzyzaku, bywa ze krzyzak lub os
    moze juz byc wyrobiony. Wewnatrz za zimeringiem a przed duzym lozyskiem powinny byc 2 wypukle podkladki, zadaniem ich jest odprowadzenie ewentualnych kropli wody do wywierconego otworu i na zewnatrz krzyzaka. Powinny byc zalozone w taki sposob aby dotykaly siebie zewnetrznymi wypuklosciami.
    (robisz dobre zdjecia)

1