Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik,motoreduktor,sterownik kotła c.o

bearbed 29 Mar 2010 17:46 2259 4
  • #1 29 Mar 2010 17:46
    bearbed
    Poziom 2  

Witam.
    Jestem w trakcie budowy urządzenia podającego paliwo do kotła c.o i ze względu braku wiedzy na tematy "elektryczne" zwracam się z pomocą do szanownych forumowiczów.Mianowicie mam falownik zasilany na 230v do którego będzie podłączony motoreduktor 3 fazowy(falownik dla zmniejszenia obrotów oraz z powodu braku 3f)i problem tkwi w sterowniku kóry ma załączać dmuchawę,pompę c.o,oraz motoreduktor;na wyjsciu do załączania motoreduktora sterownik ma 230v;czy można użyć falownika do załączania motoreduktora czy muszę to zrbić jeszcze inaczej(przekaźnik,stycznik)?Motoreduktor będzie załączany dość często,2-3 razy na minute!
    Dziękuje za odpowiedzi.

0 4
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2010 20:24
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    postaraj się wybrać dobry przekaźnik (patrz na liczbę łączeń mechanicznych)
    ja używam serii R2(3 lub 4) firmy Relpol,
    poprzez styk startujesz falownik

pozdrawiam

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 29 Mar 2010 20:28
    jazda_gazda
    Poziom 19  

Nie polecam załączania falownika poprzez stycznik (po tronie silnoprądowej)
    Natomiast przekaźnik na 230V i styk który załącza wejście cyfrowe falownika jak najbardziej.
    Pamiętaj że silnik trójfazowy należy podłączyć w trójkąt (jeśli jest 230/400).

0
  • #4 31 Mar 2010 21:08
    agaudio
    Poziom 21  

Optymalny motoreduktor do podajnika ślimakowego to taki ,który ma 1 obr/min. Jeżeli ma się taki, to po co falownik ,chyba na kłopot. Nie lepiej wymienić silnik na jednofazowy? Taki piec się rzadko odwiedza i niech taki falownik "zaświruje", co się zdarza, to może niezłego bigosu narobić.Elektronikę /sterownik/ trzeba tak rozbudować, aby było sporo zabezpieczeń wykrywających różne awarie .

0
  • #5 01 Kwi 2010 14:29
    bearbed
    Poziom 2  

Falownik po to bo niemam 3f w domu,a motoreduktor na 1obr/min kosztuje okolo 700 zl,a to narazie jest prototyp palnika;silnik i falownik mialem za przysłowiową flaszkę:)
    ps.dziekuje za zainteresowanie postem

0