Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kontrolką ciśnienia oleju w VW LT 40 2,5 TD z 1994

1970Kris 29 Mar 2010 17:53 2701 3
  • #1 29 Mar 2010 17:53
    1970Kris
    Poziom 9  

Mam problem z kontrolką oleju w VW 40. Na początku mrugała kontrolka tylko przy wolnych obrotach. Pomyślałem że to tylko czujnik i zleciłem mechanikowi jego wymianę. Wymienił ale obydwa no i już się nie świeciła na wolnych ale świeciła się po przekroczeniu 2 tyś obrotów i do tego brzęczał czujnik akustyczny. Znowu więc udałem się "montera" znowu wymienił czujniki zainkasował kasę i ..... mam kontrolkę na wolnych obrotach i przy 2 tyś gdy przekroczę 2,5 tysia to kontrolka gaśnie ale na szafie jest już ok. 8 dych. Trochę szybko jak na takie auto w mieście. Może ktoś podpowie w jakiej kolejności i jakiego koloru mam zainstalować czujniki bo ten mój monter nie ma pojęcia a tylko w autoryzowanej stacji można to załatwić po schemacie i nie za darmo.A z innej beczki. Jak ktoś z Warszawy albo okolic potrzebuje licznik z tacho do takiego auta albo podobnego oddam za friko.

1 3
  • #2 29 Mar 2010 18:32
    trans-serwis
    Poziom 39  

Tyle razy było o czujnikach ciśnieniea w VW, że wstyd pytać.
    Lenistwo okrutne, nie chce się szukać.

0
  • #3 29 Mar 2010 18:41
    1970Kris
    Poziom 9  

Nie lenistwo ale brak umiejętności poruszania się po kompie. Może to i prawda że poszedłem na łatwiznę ale przynajmniej wiem ze mam tego problemu tu szukać. dzięki . Pozdrawiam.

0
  • #4 03 Mar 2015 07:33
    1970Kris
    Poziom 9  

temat dawno zakończony ale może komuś się przyda. Nie była to awaria czujnika lecz awaria dyszy oleju która podaje olej na denko tłoka w celu jego chłodzenia. dysza po prostu wypadła i ciśnienie oleju faktycznie było małe. Po wklejeniu dyszy problem ustał i do tej pory motor chodzi bez problemu.

0