Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Japonia rozważa rezygnację z blokad SIM-lock

pseven 29 Mar 2010 18:10 2219 7
  • Japonia rozważa rezygnację z blokad SIM-lockJaponia znajduje się o krok od zniesienia restrykcji narzucanych przez operatorów na użytkowników telefonów komórkowych. W niedalekiej przyszłości Japończyk podróżujący do Stanów Zjednoczonych czy Europy będzie mógł swobodnie w swoim telefonie użyć karty SIM lokalnego operatora. W czwartek, pierwszego kwietnia 2010 ma odbyć się specjalne posiedzenie rządu, podczas którego politycy mają się zastanowić nad sensem funkcjonowania blokady SIM-lock. Inicjatorem dyskusji jest obecny minister komunikacji, Kazuhiro Haraguchi. Wszyscy spośród trzech największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Japonii stosują blokady SIM-lock w oferowanych przez siebie telefonach komórkowych. W związku z czym użytkownik podróżujący za ocean zmuszony jest do korzystania z taryf roaming`owych lub do zakupu dodatkowego telefonu komórkowego za pełną jego wartość i pozbawionego blokady. Pomysłowi zdjęcia ograniczenia sprzeciwia się główny japoński operator telefonii komórkowej – NTT DoCoMo. Firma swoje stanowisko uzasadnia tym, że zmniejszy to konkurencyjność ofert, powiązanych ze sprzedażą unikalnego dla danej sieci aparatu i dedykowanych dla niego usług, których brak w ofercie konkurencji.

Źródło:
    http://news.smh.com.au/breaking-news-technology/japan-considers-end-to-cellphone-sim-lock-20100329-r88t.html

Fajne! Ranking DIY
  • #2 29 Mar 2010 21:12
    oldking
    Poziom 28  

Witam

A w Polsce ERA już od roku sprzedaje telefony bez SIM-loka.

• #3 29 Mar 2010 21:40
    misiekgo
    Poziom 10  

W Play też nie ma blokad a ci co mają mogą za darmo ściągnąć w salonie.

• #4 30 Mar 2010 12:38
    kasjo
    Poziom 25  

Przynajmniej w czymś wyprzedamy Japonię :)

• #5 30 Mar 2010 12:46
    Olleo
    Poziom 17  

To tylko udowadnia, że tzw. product code (od product code zależy firmware, może być np. brandowany, jak w Play'u) nie ma wpływu na SIM locka, więc NTT DoCoMo z premedytacją kłamie.

• #6 30 Mar 2010 18:32
    o-o0o-o
    Poziom 11  

W Plusie również wszystkie słuchawki są bez locka. W tyle pozostaje już chyba tylko pomarańcza :)

• #7 31 Mar 2010 10:16
    maciej113
    Poziom 14  

o-o0o-o napisał:
    W Plusie również wszystkie słuchawki są bez locka. W tyle pozostaje już chyba tylko pomarańcza :)

Tak, dokładnie. Zdziwiło mnie to że Plus nawet o tym nie wspomniał i nie zrobił reklamy jak Era że "uwolnili telefony".
    Kiedyś szukałem info na ten temat i znalazłem jeden artykuł że plus ma to w planach, więcej szczegółów nie mogłem się dowiedzieć. No a że umowa mi się kończyła to wymieniałem telefon no i przy okazji sprawdziłem czy ma blokade i byłem mile zaskoczony bo działał bezproblemowo w innych sieciach.
    Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo co ich to interesuje co ja zrobie z telefonem i co w niego włożę skoro i tak mam podpisaną umowę i muszę płacić co miesiąc.

• #8 31 Mar 2010 10:25
    764275
    Użytkownik usunął konto