Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Philips SCB5650NB/12 i dziwne ogniwa Stamina.

muciasek 29 Mar 2010 19:28 1442 1
  • #1 29 Mar 2010 19:28
    muciasek
    Poziom 9  

Witam !
    Posiadam ładowarkę Philips SCB5650NB/12. Jest to ładowarka 1-godzinna.
    Zakupiłem do niej akumulatorki Philips Multilife 2600 mAh.

Dołączyłem zdjęcia ładowarki (przód tył) oraz akumulatorków o jakie mi chodzi w pytaniach.
    Parametry można odczytać ze zdjęć.

Nie posiadam BC-700 lub innej ładowarki mierzącej pojemność ogniw AA, więc nie jestem w stanie określić czy spadła pojemność w moich Philips'ach.
    Posiadam także lustrzankę cyfrową, która co jakiś czas wariuje z wyświetlaniem stanu naładowania tychże ogniw Philipsa. Raz pokazuje 100% czasami 50% a czasami "Change battery", pomimo iż wszystkie akumulatorki (4 zestawy) były ładowane w tym samym czasie do pełna tą ładowarką 1-godzinną.

1 - Czy przez okres 2 lat mogłem tą ładowarką rozwalić akumulatorki ?
    Warunki ładowania podane na nich są zgoła inne od tych wymienionych na ładowarce.

Dość często je ładuję, gdyż używam je także do lampy błyskowej, która też nie może się przełączyć w tryby predefiniowane - trzeba kilkukrotnie ją wyzwolić aby "zajarzyła", że ma uaktywnić tryb P-TTL, czyli taki jaki po jej włączeniu powinna uruchomić.

2 - dotyczy akumulatorków SONY Stamina (niebieskich na zdjęciu) zakupionych na irakijskim bazarze w 2004 roku. Są dwa razy lżejsze od standardowych, mimo iż też są NiMH. Ładowarka Philips nie ładuje ich i po kilkunastu sekundach wykazuje błąd (dioda ładowania miga).

3 - dotyczy akumulatorków SONY (srebrnych na zdjęciu) zakupionych także w Iraku w 2004 roku, czy nadają się do czegokolwiek niż CD Player'ów (takie mają oznaczenie)
    Nie ma opisu prądów ładowania. Akumulatorki wagowo przypominają każde inne, ale także wyskakuje błąd ładowania.
    Czy ładowarka BC-700 lub inna może wskrzesić takie akumulatorki ?

Ładowarka Philips SCB5650NB/12 i dziwne ogniwa Stamina. Ładowarka Philips SCB5650NB/12 i dziwne ogniwa Stamina. Ładowarka Philips SCB5650NB/12 i dziwne ogniwa Stamina. Ładowarka Philips SCB5650NB/12 i dziwne ogniwa Stamina. Ładowarka Philips SCB5650NB/12 i dziwne ogniwa Stamina.

Z góry dziękuję za pomoc
    muciasek

0 1
  • #2 29 Mar 2010 19:45
    goldi74
    Poziom 43  

Szybkie ładowarki mają to do siebie, że szybko wykańczają akumulatorki. A te akumulatorki Philipsa nie są przystosowane do szybkiego ładowania. Te z Iraku możesz już spokojnie wyrzucić i kupić nowe. Mają one już 6 lat i raczej ich nie wskrzesisz do życia jakąkolwiek ładowarką.

0