Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus 1.6 z貫 wskazania temperatury p造nu ch這dz帷ego

aabgrx5 29 Mar 2010 19:55 55742 22
Metalwork
    aabgrx5
    Level 10  
    Ot騜 w Fordzie Focusie 1.6 zetec se po wymianie silnika temperatura wody zwariowa豉.
    Lata po wskazaniu jak w軼iek豉.
    Raz brakuje je czerwonego pola a raz opada gwa速owniej na najni窺zy poziom w zakresie temperatur.
    Wymieni貫m ju czujnik temperatury (ten kt鏎y znajduje si w g這wicy) i dalej nic si nie dzieje czyli b/z.
    S造sza貫m, i ten silnik ma dwa czujniki ale nie wiem (i co gorsza) nie mog takowy ani znale潭 ani zlokalizowa.
    Czy mo瞠 kto wie gdzie takowy mo積a znale潭?
  • Metalwork
    pawel380V
    Level 19  
    By mo瞠 masz zapowietrzony uk豉d ch這dzenia, tym bardziej je瞠li wymienia貫 silnik.
    Scalak5
    Level 22  
    Jest tylko jeden czujnik w g這wicy.
    aabgrx5
    Level 10  
    to sk康 te paskudne skoki temperatury od prawie 30* do i 150 *. po prostu zabrak這 "licznika" w g鏎nym jego zasi璕u.:D

Dodano po 4 [minuty]:

silnik jest dobrze odpowietrzony,z zachowaniem wszelkich zasad.ma這 tego: w捫 wyj軼iowy z ch這dnicy jest kompletnie zimny, w g鏎nej jego cz窷ci (dolotowy do ch這dnicy) jest ciep造, a temperatura na wskazniku osiaga apogeum i siega blisko 120*. to jaki horror jest, albo czysta z這郵iwo嗆 tej "karety":cry:
  • Metalwork
    fuelinyourblood
    Level 35  
    uszczelka pod g這wica
    aabgrx5
    Level 10  
    a dlaczego s康zisz iz uszczelka pod g這wic? Nie mam ani zabrudzonego oleju, ani zabrudzonej wody (p造nu chlodz帷ego) wiec ska ta my郵?:cry:

Dodano po 31 [minuty]:

fuelinyourblood czy Ty mieszkasz w Szkocji?:D
    aabgrx5
    Level 10  
    juz doszed貫m co i jak. OT紌 NIGDY NIE WKRECAJCIE TEGO CZUJNIKA KLUCZEM TYLKO PALCAMI ABY NIE DOSZED DO SAMEGO KO哸A, oT CAΧ PROBLEM. :angel: :angel: :angel: :D
    bonsky
    Level 1  
    Witam mam podobny problem z focusem. Mianowicie po wymianie rozrz康u i pompy wody mam problem z ch這dzeniem, silnik si grzeje jak g逝pi a ch這dnica jest zimna (wentylator si za陰cza). Przew鏚 doprowadzaj帷y ciecz do ch這dnicy jest gor帷y ale p造n nie dochodzi dalej. Musze doda 瞠 sam wszystko wymienia貫m w samochodzie i mo瞠 幢e pod陰czy貫m czujnik o kt鏎ym m闚i貫. Prosi bym o jaki dok豉dniejszy opis odno郾ie tego gdzie znajduje si ten czujnik, b康 o jakie inne hipotezy.
    carrot
    Moderator of Cars
    Czujnik jest mi璠zy 鈍iecami 2 a 3 cylindra
    Scalak5
    Level 22  
    bonsky wrote:
    Witam mam podobny problem z focusem. Mianowicie po wymianie rozrz康u i pompy wody mam problem z ch這dzeniem, silnik si grzeje jak g逝pi a ch這dnica jest zimna (wentylator si za陰cza). Przew鏚 doprowadzaj帷y ciecz do ch這dnicy jest gor帷y ale p造n nie dochodzi dalej. Musze doda 瞠 sam wszystko wymienia貫m w samochodzie i mo瞠 幢e pod陰czy貫m czujnik o kt鏎ym m闚i貫. Prosi bym o jaki dok豉dniejszy opis odno郾ie tego gdzie znajduje si ten czujnik, b康 o jakie inne hipotezy.

Musisz odpowietrzy uk豉d jak wentylator si za陰czy to ch這dnica powinna by gor帷a natomiast u ciebie po za陰czeniu jest zimna i wiatrak chodzi na okr庵這 pr鏏uj帷 sch這dzi p造n kt鏎ego nie ma w ch這dnicy.
    aabgrx5
    Level 10  
    no hej.
    masz taki sam problem z focusem. Ja posiadam focusa z 2003 roku i wed逝g schematu kt鏎y posiadaj sklepy fordowskie to powinienem mie dwa czujniki. ale niestety posiadam tylko jeden, kt鏎y znajduje si pomi璠zy 2-ga a 3-cia 鈍ieca w g這wicy zaworowej. Musisz popatrze ile Ty masz czujnik闚 gdy mo瞠sz mie jeszcze jeden tzw komputerowy, kt鏎y znajduje sie zaraz pod cewka wysokiego napi璚ia podajacy pr康 na poszczeg鏊ne 鈍iece.
    Jest on zbudowany tak samo jak czujnik wody , tylko ma kr鏒szy miernik (taki ma造 sto磬owaty 貫pek wystaj帷y z korpusu)
    Pytaj帷 si wszystkich fachowc闚 dlaczego wska幡ik mi zwariowa i lata jak popieprzony od praktycznie zera do prawie 160* to wszyscy mi odpowiadali i si zepsu. Po kupnie nowego i wymianie tez taka sama sytuacja.
    Ale jak go wykr璚i貫m i mu si przyjrza貫m (czujnikowi oczywi軼ie) to zauwa篡貫m jedna prawid這wo嗆. Jego gwint jest od polowy pomalowany.Bezcelowo to go nie pomalowali, prawda? a wiesz dlaczego?
    Ot騜 瞠by go nie wkr璚a do ko鎍a tylko do tej farby. On siedzi w otworze, kt鏎y jest zamkni皻y i nie ma dost瘼u do wody (p造nu ch這dz帷ego). Ten czujnik pracuje jako czujnik suchy - jako sonda temperaturowa.
    Je郵i go ruszy貫 w trakcie zdejmowania g這wicy, to zobacz czy go nie zgni鏒 w trakcie wkr璚ania. Je郵i masz miernik do pr康u to sprawd czy on nie zosta uszkodzony, tzn po pod陰czeniu omomierza powinien mie sta豉 warto嗆. Po dotkni璚iu czujnika (zanurzeniu do w ciep造m p造nie np) ta warto嗆 powinna spada (powinna si obni瘸 warto嗆 odczytanego wskazania). je郵i jest tak tzn jest on dobry.
    i teraz najwa積iejsza sprawa.
    NIE WKR犴AJ TEGO CZUJNIKA DO KO哸A. OBMALUJ SOBIE PONOWNIE FARBA TAK JAK BY OBMALOWANY POPRZEDNIO I TYLKO WKREC GO R艼 DO LINI FARBY. TO WSZYSTKO.
    Doszed貫m do tego sam droga dedukcji., no bo jak to jest sonda temperaturowa, kt鏎a nie ma dost瘼u do p造nu ch這dz帷ego i jest w po這wie wymalowana farba to tylko po to aby wisia豉 w powietrzu.
    Moje auto sta這 prawie przez 4-y miesi帷e z powodu tej usterki. W warsztacie by貫m 3 razy w tygodniu przez 4 miesi帷e i ju mia貫m tak solennie do嗆 tego auta i chcia貫m go sprzeda i nigdy wi璚ej ford闚.
    Ma這 tego.
    Wyskakiwa b陰d na wska幡ikach (鄴速a lampka w postaci "z瑿atki na tablicy rozdzielczej z prawej strony) w kabinie, a nast瘼nie zapala豉 mi si lampka uszkodzenia silnika. Komputer wy陰cza mi jeden albo dwa cylindry, abym m鏬 dojecha tylko do serwisu. I to wy陰cza tak skutecznie i ten silnik nie mia si造 ci庵n帷 tego samochodu jedynie turla si i to max. 60 km/h
    Koszmar. zjada litr albo i wi璚ej oleju na 100 km.
    B陰d komputera kasowa貫m poprzez wy陰czenie silnika stacyjki i ponownym jego uruchomieniu.
    to wszystko.
    砰cz w taki b康 razie mi貫j naprawy, sympatycznie sp璠zonego czasu wolnego i mi貫go dnia oraz szerokiej drogi.
    :D
    sentcar
    Level 15  
    dawno juz takich glupot nie czytalem . masz racje ze milo mozna spedzic czas , to z powodu ubawu jaki mialem czytajac twoja opowiesc.
    aabgrx5
    Level 10  
    a mozesz mi odpowiedziec dlaczego ciebie tak rozbawi貫m i czym?
    marek1977
    Level 33  
    Bo kolega my郵i 瞠 tylko hemi od陰cza cylindry, i dlatego nazywa si hemi. :)
    latosek67
    Level 10  
    witam
    Chcia豚ym przyklei si do tematu. Mam problem w Fordzie Focusie C-Max 1.6 benzyna rocznik 2005 (silnik Duratec) z prac wentylatora ch這dnicy. A mianowicie:
    Po osi庵ni璚iu oko這 60 stopni nast瘼uje za陰czenie wentylatora (klimatyzacja jest wy陰czona). Chcia豚ym sprawdzi czujnik temperatury cieczy ch這dz帷ej lub czujnik temperatury silnika (mo瞠 one odpowiadaj za prawid這w prac wentylatora ch這dnicy), ale nie wiem gdzie one s zamocowane w silniku.
    aabgrx5 wrote:
    Ja posiadam focusa z 2003 roku i wed逝g schematu kt鏎y posiadaj sklepy fordowskie to powinienem mie dwa czujniki. ale niestety posiadam tylko jeden, kt鏎y znajduje si pomi璠zy 2-ga a 3-cia 鈍ieca w g這wicy zaworowej. Musisz popatrze ile Ty masz czujnik闚 gdy mo瞠sz mie jeszcze jeden tzw. komputerowy, kt鏎y znajduje sie zaraz pod cewka wysokiego napi璚ia podajacy pr康 na poszczeg鏊ne 鈍iece. :D

W豉郾ie wr鏂i貫m z ogl康ania tego co pod mask i zgodnie sugesti kolegi zern掖em w wskazane miejsca i porobi貫m fotki.
    Posiadam czujnik temperatury wody ch這dz帷ej umieszczony pod cewk wysokiego napi璚ia (zdj璚ie nr 1 - zaznaczony).
    Pr鏏owa貫m zlokalizowa drugi, kt鏎y koledzy carrot i aabgrx5 pisz, i pomi璠zy 2-g a 3-ci 鈍iec w g這wicy zaworowej. U mnie raczej nie ma. Pro軸a do koleg闚: czy mo積aby zaznaczy na za陰czonym zdj璚iu nr 2 lokalizacj tego czujnika.
    carrot
    Moderator of Cars
    Najwidoczniej by造 dwa rozwi您ania konstrukcyjne, prosz, oto czujnik:
    latosek67
    Level 10  
    kolego carrot tw鎩 silnik to Zetec, a m鎩 jest Duratec i st康 zapewne r騜nica. Ten u Ciebie z pewno軼i mierzy temperatur silnika. Nie wiem czy jest jego odpowiednik w silniku Duratec. Jak ju wcze郾iej pisa貫m w wykazie czujnik闚 z ksi捫ki poradnika nie znalaz貫m czujnika temperatury silnika.
    Wobec powy窺zych fakt闚 wynika, 瞠 u mnie jest jeden czujnik temperatury cieczy ch這dz帷ej, kt鏎y prawdopodobnie odpowiada za sterowanie wentylatorem. Sygna z tego czujnika idzie do sterownika silnika. Ale g這wy za to nie dam, 瞠 to on odpowiada za prac wentylatora ch這dnicy. Dlatego zanim oddam go do odczytania b喚d闚 w r璚e mechanika, to sprawdz czujnik temperatury wody ch這dz帷ej. Czujnik ten jest termistorem o ujemnym wsp馧czynniku temperaturowym rezystancji, czyli o rezystancji zmniejszaj帷ej si wraz ze wzrostem temperatury cieczy ch這dz帷ej
    Czekam na dalsze sugestie koleg闚.
    komin70
    Level 1  
    dzi瘯uj Ci aabgrx5 mia貫 racj mam Forda Focusa 1,6 ZETEC M璚zy 貫m si od 2,5 roku z temperatur skaka豉 jak szalona : odpowietrzanie, wymiana pompy , czujnika, pod陰czanie do komputera - kupa pieni璠zy i nic.... A tu nagle Twoja rada. Nie wierzy貫m ale c騜 zrobi? w sumie 瘸den koszt. Dobra貫m klucz i wykr璚i貫m czujnik jak kaza貫. Co si okaza這? Przejecha貫m ok 1000 km temperatura powietrza ok30 i samoch鏚 chodzi jak trzeba , 瘸dnych skok闚 temperatury . Podzi瘯owania . Mam nadziej 瞠 nie przedwczesne[/b]
    Nowakowski1983
    Level 1  
    do kolegi aabgrx5 pytanie o czujnik temperatury silnika (CHT)-czy
    plastikowa wtyczna na czujniku powinna si obraca bo u mnie mo積a j
    obraca dowoli i dlatego podejrzewam uszkodzenie tego czujnika. Z g鏎y
    dzi瘯uj.
    reed126
    Level 1  
    Co do zimnej ch這dnicy i w陰czaj帷ych si wentylator闚 to mo瞠 by jeszcze termostat. On si psuje dosy powoli. Znaczy podnosi si temperatura przy kt鏎ej si otwiera. Mia貫m tak, 瞠 wskaz闚ka temperatury w璠rowa豉 na czerwone pole a za chwil temperatura stabilizowa豉 si na normalnym poziomie. Najlepiej jest po prostu wyj望 termostat i zala go gor帷 wod. Najlepiej mie termometr i sprawdzi, czy otwiera si przy temperaturze wybitej na termostacie.
    draiverka
    Level 1  
    Witam,
    Mam forda focusa 2003r, 1.6 benzyna, kilka tygodni temu za這篡豉m gaz i po kilku dniach zacz窸am mie problem z temperatur silnika. W czasie jazdy od pr璠ko軼i oko這 70- 80 km/h, zaczyna skaka temperatura, przy czym wskaz闚ka ma 3 punkty w kt鏎ych si zatrzymuje: po這wa wska幡ika, 3/4 wska幡ika i czerwone pole. Ka盥e dodanie gazu, wci郾i璚ie sprz璕豉, nabranie b康 zmniejszenie pr璠ko軼i powoduje skoki wskaz闚ki, oczywi軼ie nie ma 膨dnej regu造 jak zachowa si w danym momencie wska幡ik. W momencie kiedy samoch鏚 jest zatrzymywany wskaz闚ka w ci庵u kilku sekund opada do 鈔odka wska幡ika i tak ju zostaje. Samoch鏚 jest ju naprawiany od kilku tygodni i nikt nie jest w stanie mi powiedzie co si dzieje. By造 wymienione czujnik, termostat, uszczelka pod g這wic, sprawdzone zegary i nic to nie pomog這. W tym momencie samoch鏚 jest u elektryka ale mam wra瞠nie 瞠 on te nie zna przyczyny. Na kontroli u gazownik闚 te by豉m i tam stwierdzono 瞠 z instalacj gazow jest wszystko ok. Je郵i kto ma pomys bardzo prosz o pomoc. Straci豉m ju na to mn鏀two kasy, czasu i nerw闚. :cry:
    2miro
    Level 1  
    Mam dok豉dnie ten sam problem mo瞠 znacie juz rozwiazanie
    markrzy
    Level 9  
    Focus mk1 1.6+lpg.
    Mia貫m to samo :skacz帷 temperatura silnika na widok niewielkiej g鏎y lub przy szybkiej je寮zie na autostradzie.
    Rozwi您anie : wymiana termostatu na 73 stopnie oraz wykonanie bypassu w instalacji obiegu p造nu ch這dniczego zgodnie z zaleceniami Forda.
    Ca貫 lato gor帷e przejezdzone po Beskidach, na autostradzie spokojnie do 150km/h i problem znikn掖 definitywnie. Pozdrawiam.
    Koszt przer鏏ek ok 150 z. Najwi瘯szy problem to dobrze odpowietrzy uk豉d ch這dniczy po robocie.