Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okablowanie ramienia w Dualu cs-606

29 Mar 2010 21:07 1146 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Proszę mi powiedzieć jak się zabrać do wymiany kabli w ramieniu gramofonu Dual cs-606 i czy to ma sens?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba dokonać oględzin ramienia i opracować samodzielnie procedurę wymiany przewodów biegnących od wkładki do kabla sygnałowego. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy da się w łatwy sposób odlutować przewody od styków w "koszyku" i przeprowadzić nowe przez ramię i jego podstawę.
    Nie ma sensu, jeśli wkładka zastosowana w gramofonie ma kiepskie parametry. Nowe przewody nie dadzą poprawy brzmienia.

GM
  • Poziom 9  
    Rozumiem, wezmę pod "lupę" mechanizm i podejmę decyzję. W gramofonie mam wkładkę oryginalna, radzi sobie całkiem dobrze, ale nie zaszkodzi wymiana na nową, przecież igła jak i wkładka nie grają wiecznie. Zastanawiałem się przeczytawszy mnóstwo opinii nad zmianą kabli audio, ale w sumie wkładka, ramię pewnie i rodzaj głośników na końcu "łańcucha"- to ma podstawowe znaczenie w jakości brzmienia.
    p.s. mam wkładkę ortofona z niestandantowym mocowaniem.Nie jest to coś powalającego, lecz chyba z gatunku "przyzwoite, może być".