Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFB 2004, nie pierze, pobiera wodę.

sylvestro 29 Mar 2010 22:06 7519 15
  • #1 29 Mar 2010 22:06
    sylvestro
    Poziom 9  

Witam, mam pytanie odnośnie pralki podanej w temacie, mianowicie pralka nie pierze. Ustawiając zadany program pralka pobiera wodę słychać ze grzałka grzeje wodę. Pralka nie wykonuje obrotów bębna i nie reaguje na nic programator nie przekręca się, przekręcając programator w pozycje płukania pralka wylewa wodę włącza się wirowanie, pobiera wodę i stop. Ustawiając programator w pozycji wirowanie pralka wylewa wodę i wiruje obrotami max, lecz wirowanie się nie wyłączy tylko wiruje cały czas. Prośba czy miał ktoś taki przypadek lub jeśli ktoś wie jaka może być usterka będęwdzieczny. Pozdrawiam.

0 15
  • #2 29 Mar 2010 22:10
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Mar 2010 22:10
    sylvestro
    Poziom 9  

wiec silniczek programatora a na jakie on bedzie napięcie jak go sprawdzić??

1
  • #4 29 Mar 2010 22:12
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Mar 2010 22:14
    sylvestro
    Poziom 9  

wymontowałem programator mam go przed sobą a jesli podam na silniczek napiecie 230V czy sprawdze go w ten sposób??

0
  • #6 29 Mar 2010 22:25
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Mar 2010 22:31
    sylvestro
    Poziom 9  

podłączyłem zasilanie 230V na styki silniczka programatora nic nie reaguje wiec to silnik poszedl??

Dodano po 5 [minuty]:

a jeszcze pytanie doszlismy juz ze to silniczek programatora gdzie moge dostaćcos takiego??

0
  • Pomocny post
    #8 29 Mar 2010 22:35
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 29 Mar 2010 22:37
    sylvestro
    Poziom 9  

została opcja taka, wyczytałem gdzieś ze to silniczek uniwersalny, wiec na jakichs szrotach szukac musze.

1
  • #10 29 Mar 2010 22:58
    Asteroid
    Poziom 20  

Zdemontuj silniczek i sprawdź ( czy pracuje poza programatorem ponieważ możliwe jest ze przekładnia go blokuje i niemoże ruszyc) opór cewki jeżeli cewka jest dobra to możliwe że magnes odkleił się od oski i wtedy silniczek napięcie dostaje magnes się obraca lecz oska stoi w miejscu i nie napędza przekładni programatora. Sklejenie oski z magnesem załatwi sprawe chyba że cewka jest uszkodzona to wtedy tylko coś z używki cię ratuje.

0
  • #11 29 Mar 2010 23:35
    sylvestro
    Poziom 9  

tylko gdyby byla sprawa odklejenia oski bylo by cokolwiek slychac jak podłączałem do niego napiecie na boku a tu nie reagowal ani grama ale dzieki za rade

0
  • #13 01 Kwi 2010 22:30
    sylvestro
    Poziom 9  

Witam sprawa wyglada nastepujaco, silnik spalony bo smierdzi znalazlem taki silniczek w domu od jakiejs innej pralki krecil w prawo a u bosch kreci w lewo przełożyłem blokade od spalonego silniczka, wraz z calym kółkiem (magnes i zębatka), kręci w lewo jak ma byc, okazalo sie że oska jest zbyt długa i silnik nie lezy calkiem w programatorze wiec spiłowalem oske zalozylem silnik, zamontowalem programator do pralki, odpalilem i juz sie cieszylem bo efekty byly, woda pobrana grzalka grzeje beben kręci raz prawo raz lewo tak jak ma byc, lecz nagle zdziwienie i zastanowienie, programator działa jakby w polowie slychac ze pracuje, ustawilem tryb płukanie, woda wylana, wlacza sie wirowanie przestaje wirowac i kiedy programator powinien przeskoczyc w nastepna pozycje slychac jakies pstykniecie w nim lecz nie idzie dalej i znowu wiruje zatrzymuje sie itd. Wiec jaka bedzie przyczyna ze programator nie przeskakuje w kolejne kroki?? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

0
  • #14 09 Sie 2012 19:35
    djluki4
    Poziom 10  

Witam odnawiam temat w sprawie tej samej pralki.Pralka bosch nie kreci się bęben w żadnym trybie pracy po podłączeniu i sprawdzeniu silnik jest dobry przy pomierzeniu napięcia podawanego do silnika w różnych trybach pracy napięcie się zmienia od 0 do 120 jaka jest tego przyczyna? wydaje mi się ze jest podawane za małe napięcie na silnik i nie chce on ruszyć ale mogę się mylić?

2
  • #15 10 Sie 2012 13:01
    sylvestro
    Poziom 9  

Witam ja tez miałem problem z ta pralka jesli chodzi o obroty silnika moze być uszkodzona prądniczka tachometryczna na silniku lub układ sterowania obrotami ja wczoraj wymieniłem tda i triak w układzie i problem zniknął

0
  • #16 10 Sie 2012 20:06
    djluki4
    Poziom 10  

sylvestro a mozesz mi powiedziec jak to sprawdzic co jest uszkodzone?

1