Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór betoniarki do małych prac budowlanych

kichawa7 29 Mar 2010 22:27 23551 21
 • #1
  kichawa7
  Level 12  
  Witam!
  Potrzebuję kupić betoniarkę. Muszę kupić nową, bo w mojej okolicy nie ma odpowiedniej dla mnie na sprzedaż, a z allegro to w ciemno nie warto jechać kilkaset km. Jak myślicie, czy ta betoniarka będzie dobra?
  http://allegro.pl/item979145927_betoniarki_190_l_nowazeliwo_az_1_6kw_3faz.html
  numer aukcji 979145927
  Cena atrakcyjna nawet bardzo.
  Będzie ona pracowała przy niewielkim pracach remontowo-budowlanych wyłącznie u mnie w domu, np. murowanie czy wylanie małej posadzki.
  Pytam, bo nie chcę się ud*pić.
  Z góry dzięki za odpowiedzi!
  Pzdr!
 • #2
  Magister_123
  Level 36  
  Mój ojciec postawił 90% domu (ponad 100m2) przy pomocy 50l betoniarki... która działa do dzisiaj.
  Uważam że ta betoniarka do prac remontowych jest za duża.
 • #3
  kichawa7
  Level 12  
  nie nie za duża nie jest jak dla mnie... jednak mam trochę do zalewania posadzek (taras 1 pokój i całą piwnicę) te betoniarki są lekkie więc praktycznie nie robi czy 80l czy 150l
  chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś kto ma coś podobnego; jak się sprawuję itp.
 • #4
  darek4168
  Level 21  
  Daj sobie spokój z tą betoniarką , kiedyś zajmowałem się betoniarkami zarobkowo (remontowaniem ich) , zrobiłem chyba z 50 różnego typu , betoniarka 150l musi mieć przekładnie wywrotu , najlepiej ślimakową nie bezpośrednio , bo jej nie utrzymasz jak ją przechylisz z betonem , mieszałem w takiej beton to wiem. Bezpośrednio to tylko 50-cio litrowa.
 • #5
  kichawa7
  Level 12  
  czyli koło do przechylania na zębatkach?
 • #6
  darek4168
  Level 21  
  Mogła by już być przekładnia zębata , chociaż też jest ciężko , najlepsza jest ślimakowa nawet dziecko ją pokręci.
 • #7
  kichawa7
  Level 12  
  pracowałeś przy betoniarkach, więc co ewentualnie mógłbyś polecić?
 • #9
  kichawa7
  Level 12  
  jednak siła to zawsze siła:D
  nie chcę robić przerw co pół h bo mi się silnik zagrzał
  w ogóle nie mam jakoś zaufania do tego typu sprzętu. właściwie wolałbym coś używanego w dobrym stanie ale oczywiście jak na złość nic nie ma w okolicy
  tzn jest jedna 250l a druga 150l ale ciężka jak ch... :cry:
 • #10
  darek4168
  Level 21  
  Taką jak kolega wyżej poleca byłaby bardzo dobra , na przekładni ślimakowej , ewentualnie zębatej . Oczywiście na 380V lepsza . A taką 150l z piastą żeliwną z lat 80-tych to zostawiłem sobie , jest nie do zajechania , tylko faktycznie cholernie ciężka.
 • #11
  Duduś74
  Moderator of HydePark
  Sam mam taką 120L na 230V i jeśli chodzi o silnik, to tylko raz padł kondensator, a ma chyba z 15 lat, i żadnych przerw nie robiłem. Fakt że kiedyś lepszy sprzęt robili.
 • #12
  heynow
  Level 19  
  Zamiast betoniarki można trafić mieszalnik rolniczy. Czytaj tabliczki znamionowe. Sąsiad ma taką pseudo-betoniarkę, pożyczałem do Niego do zalewania podmurówki pod płot. Ma inne łopaty i trzeba dłużej mieszać, a i tak na dole gruszki zdarzały się suche bryły żwiru.
 • #13
  Tommy82
  Level 41  
  heynow różnica miedzy mieszalnikiem a betoniarką jest taka ze jedno jest pomarańczowe a drugie zielone różnica polega tez na stawce VAT !!

  Co do betoniarki znajomy ma zwykła z obika bodajże 230 V 50-tke zdarzyło jej się pracować ciągle kilka dni, znajomi pożyczają teraz inny kumpel nią robi tynki i wylewki a to już będzie jej 2 generalny remont domu a znajomy nią kawal placu wylał, wczoraj ja widziałem w akcji dalej się tłucze tak samo jak gdy była nówka.

  230 V to w przyadku małej betoniarki i użytku okazjonalnego raczej zaleta niż wada bo prędzej się znajdzie taki prąd gdzie bądź.
 • #14
  kichawa7
  Level 12  
  dzięki za zainteresowanie tematem
  no to tak:
  z tatą zrezygnowaliśmy z tej betoniarki. dlaczego? za słaba konstrukcja na 150l. starsze modele lub te duuużo droższe mają odwrotnie mocowany dyszel i koła. Przy tej konstrukcji i 150l nie będzie stabilna i się będzie przewracać...
  Doszliśmy do wniosku, że wystarczy nam mała na 230V. chyba weźmiemy tą
  http://allegro.pl/item979138203_betoniarka_155l_nowa_zeliwo_1000_watt.html
  te 800zł to nie jest jakiś majątek. dla nas powinna wystarczyć. Co myślicie?:D
 • #16
  kichawa7
  Level 12  
  odpada. 550W.

  czyli ta co podałem się nie nadaje?
 • #17
  darek4168
  Level 21  
  W tej co podałeś nie ma przekładni , jak beton przeleje się do przodu , przeważy cię i jej nie utrzymasz , trzymałem ze szwagrem taką i nie daliśmy rady , trzeba było mieszać co najwyrzej 1 taczkę . Mieszalnik od betoniarki różni się tym że betoniarka ma wieniec żeliwny a mieszalnik tłoczony z blachy lub plastikowy. Betoniarka 150l z piastą żeliwną z lat 80-tych , ma oryginalnie montowany silnik 1,1kw 380V i on w zupełności wystarcza . I jeszcze jedno w betoniarce z piastą z blachy 2mm nie możesz mieszać dwóch taczek betonu , bo ta piasta się skrzywi , i bęben będzie bił na jedną stronę , co skończy się pęknięciem wieńca żeliwnego . Jeżeli już chcesz taką to max 80l jedna taczka i przekładnia wówczas bezpośrednia , choć jakby była jakakolwiek to byłoby lepiej.
 • #18
  kichawa7
  Level 12  
  no nie wiem
  tata pracował na betoniarce 150l, która miała tego typu opuszczanie i mówił, że nie było problemu
  ja wiem, że to ta, którą pokazałem szału nie robi, byle zrobiła to, do czego jej potrzebuję, czyli teraz trochę pracy a potem będzie używana może raz na rok albo i jeszcze rzadziej...
 • #19
  heynow
  Level 19  
  W opisywanej przeze mnie betoniarce-mieszalniku rolniczym był wieniec żeliwny, silnik 3-fazowy, wywrot na przekładni ślimakowej. Różnica w stosunku do normalnej betoniarki - kształt łopat i tabliczka znamionowa. Zapewne chodzi o VAT - na artykuły rolnicze jest 3% - tańsza i dlatego sąsiad ją wziął. Później używaliśmy ją do zaprawiania zboża przez siewem - bardzo dobrze rozprowadzała zaprawę. Do większej ilości prac budowlanych średnio się nadawała, bo słabo mieszała.
 • #20
  darek4168
  Level 21  
  Nie możliwe żeby utrzymał 3 a nawet 2 taczki betonu bezpośrednio bez przekładni , w to nie wieżę. Jeżeli to była betoniarka z tych starszych to każda miała przekładnię.
 • #21
  Magister_123
  Level 36  
  darek4168 wrote:
  Nie możliwe żeby utrzymał 3 a nawet 2 taczki betonu bezpośrednio bez przekładni , w to nie wieżę. Jeżeli to była betoniarka z tych starszych to każda miała przekładnię.

  Bez przesady. W wieku 15 lat odsługiwałem przez 10h/dzień betoniarkę z wywrotem bezpośrednim. Wychodziło z tego około 2 taczki i nie miałem najmniejszych problemów.
 • #22
  heynow
  Level 19  
  Byłem u sąsiada, zrobiłem zdjęcia betoniarko-mieszarki.
  Wybór betoniarki do małych prac budowlanych Wybór betoniarki do małych prac budowlanych Wybór betoniarki do małych prac budowlanych Wybór betoniarki do małych prac budowlanychWybór betoniarki do małych prac budowlanych
  Zdjęcia z komórki, więc jakością nie grzeszą.