Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z resetowaniem kompa

29 Mar 2010 23:59 729 4
 • Level 2  
  Kilka dni temu formatowałem system(format całego dysku), poprzednio zainstalowałem Windows 7 i nie byłem zadowolony, więc wruciłem do XP.
  Po wgraniu wszystkich potrzebnych programów okazało się że czasem komputer wyłącza się bez powodu (nie ma żadnej informacji poprzedzającej wyłączenie, czy niebieskiego tła z informacją o wadliwym sprzęcie). Zainstalowałem program speedfan, w którym okazało się(o ile dobrze odczytuje te informacje), że temperatura kart graficznych oraz chipa na płycie głównej są mocno podwyższone. Przy otwartej obudowie temperatura dochodzi do 60’C (widoczne na dołączonym screen-ie) a kiedy ją zamkne to do 70’C i się wyłącza. Dodać należy również że nie korzystam w tym czasie z żadnych wymagających programów np. korzystam z Internetu czy oglądam film. Obie karty graficzne to GeForce 7600GT z pasywnym chłodzeniem a płyta główna to ASUS M2N4-SLI również z chłodzeniem pasywnym(widoczne na dołączonych zdjęciach). Procesor AMD Athlon 64 3800+ a zasilacz to 370-cio Watowy Trust. Wyczyściłem zasilacz, wiatrak procesora i ogólnie zebrałem kłęby kurzu z podzespołów ale problem nie zniknął. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w pracy żadnego z wiatraków. Jak zauważysz na zdjęciach mogło by się wydawać że powodem tego jest zbyt bliskie siebie usytuowanie kart graficznych i chłodzenia płyty, ale komputer mam od 2 lat bez zmian konfiguracji i nigdy wczesniej nie miałem takiego problemu. Proszę o pomoc jeśli to możliwe na odległość bo ja już nie wiem jak to ugryźć.

  Umieść, proszę, zrzuty raz jeszcze. Tym razem w sposób zgodny z zasadami panującymi na forum.

  Matuzalem
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 20  
  Zasilacz do wymiany sądząc po napięciach ze speedfan-a. Najlepiej zmierzyć multimetrem, ale 370W Trust może mieć za małą moc do posiadanego sprzętu.
 • Level 43  
  Miał ten sam problem, po wymianie zasilacza było po problemie.
 • Level 2  
  a jaki zasilacz będzie optymalnym do mojego kompa
 • Level 25  
  Jaki kolwiek min 400W... nie znajdujący się na czarnej liście: Link