Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daewoo kalos - abs, wymieniona elektronika sterowania.

mikrus31 30 Mar 2010 01:48 3301 3
  • #1 30 Mar 2010 01:48
    mikrus31
    Poziom 2  

Witam .Proszę o pomoc kolegów,którzy mają w tym temacie doświadczenie.Otóż, w moim autku zaświeciła się kontrolka ABS.Po diagnostyce wyszła wymiana modułu ABS -poradzono mi wymienić elektronikę,co nie dało efektu.(W moim Kalosie podobno wcześniej nie można było wejść do modułu ABS-więc musiałem go wymienić.Po zresetowaniu błędów problem powrócił).Dziwnym jest to, że po włączeniu zapłonu wyskakuje błąd,który utrzymuje się także przy pracy silnika,ale gdy trochę pohamuję, po czym wyłączę i włączę na nowo motor, kontrolka świeci się do momentu ruszenia (ok.15 km/h ),po czym gaśnie, a ABS działa przy większych prędkościach powyżej 20 km/h -wtedy podczas jazdy słychać jest pracę systemu (jakby były zablokowane koła).Gdy jadąc trochę dłużej nie używam hamulca, ABS ponownie się podświetla, a co za tym idzie wyłącza system.Zaznaczam że za pierwszym razem,gdy korzystałem z pomocy diagnosty-ten nie mogąc dostać się do modułu wyczytał z komputera samochodu,który stał 4 różne prędkości od 0,3,ok80 i ponad100.Po wymianie elektroniki sterowania powiedział ,żeby wymienić modulator(część mechaniczną),oraz to ,że może być delikatnie zapowietrzony układ hamulcowy.Nie wiem co robić -pomóżcie
    Dziękuję za rady mikrus31(malpa)gmail.com

-1 3
  • #2 31 Mar 2010 08:13
    manta
    Poziom 39  

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza.

0
  • #3 21 Kwi 2010 14:50
    mikrus31
    Poziom 2  

W tym tygodniu wymieniłem modulator ,odpowietrzyłem układ hamulcowy,sprawdziłem napięcia na czujnikach,przewody oraz tarcze i szczęki hamulcowe. Po skasowaniu błędów nie ma żadnego efektu,ABS dalej pracuje po staremu-czyli niepoprawnie ,a na diagnostyce wyrzuciło trzy błędy,których symbole podam potem(czekam na sms).Może ktoś z Was jest w stanie mi pomóc ,gdyż wymiana całego systemu ABS jest zbyt kosztowna ,a do tego dąży diagnosta,który poleca wymieniać dalsze elementy układu. Przepraszam także za błędy stylistyczne i ortograficzne ,ale to wynik 4-letniego pobytu za granicą.Jeszcze raz proszę o pomoc,gdyż muszę przejść przegląd,a przede wszystkim dla mojego bezpieczeństwa.Dziękuję za ewentualne podpowiedzi . mikrus31(malpa)gmail.com

0
  • #4 09 Mar 2014 11:49
    piotr2832
    Poziom 2  

jest rok 2014 , kupiłem Daewoo Kalos 1,4 8V 2005 r- imam ten problem zABS-em -co jakis czas zapala sie kontrolka ABS i oczywiscie wyłącz go , natomiast normalnie cały czas słychać takie grzechotanie przy hamowaniu i oulsację

6