Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka suszarka do ubrań? Jakie parametry są istotne?

Zukes 05 Mar 2016 10:24 115566 96
  • #91 05 Mar 2016 10:24
    julab.and
    Poziom 10  

tez kilka miesięcy temu zakupiłam suszarkę konkretnie bosch serie 4 bez pompy ciepła niecałe 1200 zł. jestem bardzo zadowolona z tym ciepłem w pomieszczeniach to przesada można wytrzymać zima super latem wystarczy okno otworzyć (jeśli oczywiście ktoś ma taką możliwość). sprzęt jest fajny cichy ma dużo przydatnych funkcji dosusza dokładnie dzięki czujnikowi wilgoci dodatkowo można przewietrzyć mniej używane ubrania garnitury itd. sprawdza się super a zużycie nie wzrosło znacznie no i brak porozstawianych w domu suszarek bezcenny

• #92 12 Kwi 2016 14:38
    chrobry25
    Poziom 14  

Słyszałem, że jest coś takiego jak suszenie parą co ma zapewnić brak zagnieceń czyli tzw. "program do szafy". Jak to z tym jest ? Czy każda suszarka kondensacyjna (tylko taką biorę pod uwagę - bez pompy ciepła) ma taki program ?
    Obecnie biorę pod uwagę Bosch WTG 86400PL ale nie mogę odnaleźć informacji właśnie o takim suszeniu. Może jakaś inna firma ?

• #93 18 Sie 2017 11:29
    Zukes
    Poziom 10  

Jestem po 7 latach użytkowania Siemensa ( wt45w560by model wt45w561 to to samo) z pompą ciepła.
    W tzw międzyczasie:
    1. Po dwóch latach - rozwarstwiony bęben (szczęśliwie na gwarancji)
    2. Po 4 latach. Zatkany układ pompy ciepła (błąd konstrukcyjny, po gwarancji musiałem wybulić kasę).
    3. Po 7 latach. Zatkany układ pompy ciepła (ten sam błąd konstrukcyjny) i ... tu najlepsze rozszczelnienie się instalacji pompy ciepła. Kupuję nową suszarkę ale nie siemens ani bosch.

Użytkowanie
    1. Suszarka nie dosusza ubrań. W miarę upływu czasu coraz bardziej.
    2. Wydajność (czyli opłacalności) pompy ciepła spada w miarę eksploatacji bo Niemcy nie dali rady aby kłaki do dostawały się do pompy.

Podsumowując.
    Never/Ever Siemens/Bosch.

• #94 18 Sie 2017 16:32
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Suszarka Bosch WTS86513BY kupiona w 2008.
    Były problemy polegające na tym, że nie chciała się uruchomić. Pomogło trzaśnięcie kilka razy mocno drzwiami. Działa do dziś. Stara, prądożerna konstrukcja bez pompy ciepła.

• #95 17 Wrz 2017 07:58
    nemmek
    Poziom 8  

Zukes napisał:
    Kupuję nową suszarkę ale nie siemens ani bosch.

Jaką suszarkę wobec powyższego wybrałeś? Mam w koszyku Boscha bez pompy ciepła i Twoja opinia mnie na razie powstrzymała.

• #96 18 Wrz 2017 08:37
    Zukes
    Poziom 10  

Mam suszarkę 7 lat.
    Po 3-4 latach następuję zapchanie wewnętrznego obiegu wody kłakami i trzeba rozebrać urządzenie.
    Jestem techniczny ale nie podjąłem się tego.
    Serwis kasuje 400zł.
    Więc kupując model z pompą ciepła macie jak w banku takie opłaty serwisowe.
    Sami serwisancie twierdzą, że nigdy nie kupią sobie suszarki z pompą ciepła.

Dalej.
    Po upływie 1.5 roku. Rozpadł się bęben suszarki ("solidna" Niemiecka konstrukcja).

Z perspektywy czasu nie kupiłbym ani Siemensa, ani Boscha. Nie kupiłbym suszarki z pompą ciepła.

Kupiłbym coś z klasie B (np. Elektrolux - choć nie wykluczone że to również szrot niemiecki) i dokupił 5 letnią gwarancję ale tylko w EUro-AGD, bo w Media Markt i Saturnie (solidne niemieckie sklepy ha, ha) jest ona tak skonstruowana, że zostaniecie wyrolowani (amortyzują zwracaną kwotę).

• #97 28 Wrz 2017 10:37
    Jericho24
    Poziom 18  

Zukes napisał:
    jest ona tak skonstruowana, że zostaniecie wyrolowani (amortyzują zwracaną kwotę).
    Przecież to jest opisane w warunkach ubezpieczenia, więc każdy może się wcześniej zapoznać przed podjęciem decyzji.

Szukaj w 5mln produktów