Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziura w lodówce Polar CZN 236.

11 Sie 2004 12:06 7494 13
  • Poziom 10  
    Witam.

Okazało się że moja niespełna 6 letnia lodówka Polar CZN 236 ma nieszczelny układ chłodzący. (podobno już 3 w ostatnim czasie)
    Serwis twierdzi że można ją już tylko wyrzycić, bo nieszcelny jest parownik w chłodziarce.
    Jest tam podobno miejsce gdzie łączone są rurki i nieszczelność najprawdopodobniej powstała na tym złączu.

Czy może wie gdzie dokładnie znajduje się to złącze ?

Chodzi o to żeby nie rozpruwać całej ściany, a tylko konieczny kawałek i spróbować ew. uszczelnić złącze.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Najlepiej wymienic parownik chlodziarki. Watpie zeby nieszczelnosc byla na zlaczu, nie zdarzylo mi sie chyba jeszcze w CZN, w innych to owszem, czesto. Jezeli dziura bedzie w samym przewodzie to nie jest tak trudno uszczelnic, jezeli w plycie parownika to juz gorzej. 6 lat to nieduzo i mysle ze warto sie "pobawic", ale chyba nie chcesz tego sam robic???? ;)
    PS. Tych z serwisu to nie sluchaj ;)
  • Poziom 10  
    W serwisie twierdzą, że parownika się nie da wymienić, bo jest wbudowany w tylną ściankę chłodziarki !

Ale gdyby to się dało zrobić, to ile może kosztować taka wymiana parownika chłodziarki ?
  • Poziom 1  
    ci z serwisu mają rację tego nie da się naprawić
  • Poziom 10  
    No to oddam za darmo, w dobre ręce, niesprawną (dziurawą) lodówkę Polar CZN 236.

i postaram się nie kupić już więcej żadnego produktu tej firmy.
  • Poziom 24  
    wstawić nowy parownik w komorę zamrażalnika,mało estetyczne ale działa
  • Poziom 15  
    miałem identyczny problem z lodówką - nieszczelnosć układu. W Warszawie jeden gość zrobił mi taką lodówkę i śmiga jak złoto.A w serwisie nie dało się. Choć zgodzić się trzeba z jednym , że serwis naprawia poprzez wymienę części TYLKO oryginalnych na oryginalne (oczywiście;) i to jest prawidłowe.!!
  • Poziom 15  
    Witam.
    Kolego chłodziara jest do uratowania jak pisze Klark. Wystarczy podzwonić po serwisach i przedstawić problem a napewno ktoś się podejmie naprawy. A co do firmy to mam pytanie ---czy wskażesz mi firmę która zapewni że sprzęt jest bezawaryjny . Przypadek uszkodzenia jaki opisałeś zdaża się we wszystkich chłodziarkach gdzie parownik chłodziarki jest zabudowany. Tak że jeżeli będziesz kupował w przyszłości chłodziarkę licz również na szczęście że nie będziesz miał tego samego przypadku przy innym może bardziej renomowanym producencie nie konicznie krajowym.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 10  
    Dzwoniłem do kilku serwisów i owszem proponują mi wstawienie drugiego parownika do chłodziarki za około 400 zł + transport 50 km.
    Oczywiście żadnej gwarancji, że sprzęt będzie działał dłużej nie dają.

Podsumowując naprawa jest droga i jej trwałość trudna do przewidzenia (nie mówiąc już o estetyce takiego rozwiązania), i chyba się na nią nie zdecyduję.

A co to firmy Polar, jest to oczywiście moje subiektywne zdanie. Muszę przecież jakoś odreagować fakt, że przyjdzie mi wyrzucić lodówkę w rok po upływie gwarancji (skusiłem się na te 50 miesięcy, które wtedy Polar jako jedyny oferował).
    No coz, zle trafiles. Z tym brakiem gwarancji to mnie zszokowales. Myslalem ze jak ktos podejmuje sie naprawy za taka kase to zrobi to dobrze. Dziwie sie, bo czesto robie takie rzeczy i jak na wszystko daje "standardowe" 12 miesiecy gwarancji. Oczywiscie nie dam nikomu gwarancji na sprezarke czy termostat jezeli wstawiam parownik, tego nikt Ci nie zagwarantuje. Tak czy inaczej jesli nie naprawiasz tej lodowki to ja chetnie ja odkupie i jeszcze komus pochlodzi piwko "pare" ladnych lat :)

PS
    Tak na marginesie, chyba podniose ceny na takie uslugi :D
    Poza tym kilka osob juz dzwonilo do mnie po naprawie i byli zdziwieni ze skuteczniej chlodzi niz oryginalnie - chyba dlatego ze parownik odbiera cieplo bezposrednio z powietrza, bez zadnej izolacji w formie scianki lodowki
    Piotr163 napisał:
    ci z serwisu mają rację tego nie da się naprawić

Naprawic da sie wszystko, pozostaje tylko sprawa opłacalności
  • Poziom 10  
    Znalazłem w końcu człowieka, który zrobił mi to za 200 zł, i dał rok gwarancji na szczelność układu.

Włożył do chłodziarki nową płytę chłodzącą i przyłączył ją do układu chłodzącego zamiast oryginalnego parownika chłodziarki.
    Przełożył również termostat na nową płytę.
    Lodówka ma kilka dodatkowych otworów, dodatkową rurkę z tyłu, i odrobinę głośniej pracuje.

Poza tym na razie wszystko działa bez zarzutu.
  • Poziom 10  
    Kumpel kupił lodówke ariston (2 lata gwarancji) po ponad roku przestała chłodzić - stwierdziliśmy, że wyciekł gaz. Przyjechał serwis potwierdził brak czynnika w układzie i zabrał lodówke. Wróciła napełniona i sprawna. Po ponad roku od naprawy sutuacja się powturzyła. Lecz gwarancja skończyła się ok 4 miesiące wcześniej. Przyjechał ten sam serwis zabrał lodówke ale tym razem naprawa miała być płatna. Stwierdzili, że nieszczelność jest gdzieś między ściankami lodówki i bez jej rozprowania nie da się naprawić. Ku zdziwienu wszystkich zostało to zakwalfikowane jako wada ukryta produkcyjna i po miesiącu kumpel dostal całkiem nową nie śmigana lodóe
  • Poziom 10  
    Cześć.

Po prawie roku, dla zainteresowanych ciąg dalszy tematu.

Lodówka do niedawna działała bez zarzutu (po wstawieniu nowej płytki chłodzącej).
    Do niedawna, ponieważ ostatnio zatkała się rurka (kapilara czy coś podobnego) pomiędzy zamrażalnikiem i chłodziarką, ale slolidny serwisant przyjechał i naprawił to w ramach gwarancji do poprzedniej usługi.
    Niestety, stwierdził że podobne problemy z zatykaniem mogą się powtarzać bo układ chłodzący był otwierany i mogły się do niego dostać jakieś zanieczyszczenia.
    Mam tylko nadzieję, że nie stanie się to przy 30 stopniowym upale, a serwis nie będzie wtedy na 2 tygodniowym urlopie ...