Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator chłodnicy przepala bezpiecznik w lanosie

30 Mar 2010 11:53 2055 3
  • Poziom 10  
    Witam Kolegów.
    Fakty: stoję w korku, temperatura wody wzrosła prawie do "czerwonego", sprawdzam zbiorniczek woda "bulka" a więc żaden wąż nie szczelił. Sprawdzam bezpiczeniki wentylatora (skrzynka obok akumlatora) przepalony bezpiecznik 30A RAD-FAN... cóż odczekałem chwilę i pojechałem. Następny korek... znowu wskaźnik na czerwonym... postój... Wpadłem na pomysł i pożyczyłem bezpiecznik z obwodu odmrażania szyby, który po chwili też się przepalił !!!! Dzisiaj, odpiąłem wtyczkę obok chłodnicy, "minus" ma przejście do masy, "plus" ma przejście do przekaźnika FAN. Sprawdziłem czy jest przejście na wtyczce wentylatora między dwoma zaciskami... jest!!!!!!!! Czy tak może być? Moim zdaniem skoro na wentylatorze jest przejście, tak więc robi się zwarcie po zamknięciu przekaźnika i przepala się wentylator... Podpiąłem wentylator na "krótko" do akumlatora... pracuje...
    Hmmmmmmmmm....... Czy dobra diagnozę postawiłem? Co w teraz zrobić? Czy to częsta awaria? Czy szukać wentylatora, czy można to naprawić?
    Proszę o opinię. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    manta.
  • spec od auto-elektro
    Wentylator pobiera za duży prąd, widocznie przygrzany.P
  • Poziom 35  
    podłacz duzy amperomierz i sprawdz pobór. jak wiekszy niz bezpiecznik wymiensilnik wentylatora