Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Samsung B1245AV uszkodzony mechanizm drzwi.

DraX88 30 Mar 2010 12:49 13568 5
  • #1 30 Mar 2010 12:49
    DraX88
    Poziom 2  

Witam. Po skończonym praniu chciałem wyciągnąć pranie, niestety to mi się nie udało bo gdy załapałem i pociągnąłem za uchwyt drzwi coś strzeliło i się ułamało. Uchwyt drzwi stał się luźny i teraz nie wiem jak to otworzyć, gdy go odchylę to mam mały dostęp do środka mechanizmu drzwi, ale szparka jest mała zaledwie 3-4mm. W razie potrzeby mogę umieścić foto. Macie jakiś pomysł żeby to jakos otworzyć ?

1 5
  • #2 30 Mar 2010 15:46
    nares
    Specjalista AGD

DraX88 napisał:
    Macie jakiś pomysł żeby to jakos otworzyć ?

Pod klapką filtra, powinno być cięgno do awaryjnego otwierania.

0
  • #3 30 Mar 2010 16:21
    DraX88
    Poziom 2  

Niestety nie zlokalizowałem tego cięgna . Zdjąłem górną pokrywę pralki i zauważyłem że do blokady drzwi idą tylko 2 kabelki. Próbowałem poruszyć mechanizm do otwierania drzwi przy klamce, przez sparzę ale ani drgnie, bardzo możliwe że blokada blokadą nadal trzyma, jak mogę ją zwolnić ?

3
  • #4 08 Sty 2013 19:35
    tomisio
    Poziom 1  

Dawny temat ale może kogoś też dopadnie ta sprawa, mnie dopadła dzisiaj, więc tak, potrzebny będzie wkrętak płaski i tak naprawdę tylko on, jedną ręką chwytamy za drzwi i dość mocno ale z wyczuciem odciągamy je, między drzwiczkami a obudową pralki utworzy się szczelina na tyle duża że wejdzie wkrętak i widać zamek, wkładamy go od góry i otwieramy pralkę naciskając wkrętakiem do siebie, zamek odpuści.

pozdrawiam

5
  • #5 13 Paź 2016 21:00
    mlodyu
    Poziom 6  

Ja użyłem szprychy rowerowej , zagieta końcówką przez szczelinę między drzwiami zlapalem za wodzik. Dopychajac drzwi pociagnalem kombinerkami za drugi koniec i gotowe

0