Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6000, problem z obrazem

30 Mar 2010 13:38 2941 11
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z laptopem, mianowicie kolory jakoś się zepsuły...ciężko mi opisać ten problem, ale dotyczy on również biosu i początkowego loga, także problem ze sterownikami odpada...
    - kolory dziwnie się zachowują...np zamiast szarego tła w biosie jest takie niebieskawe
    - napisy są jakby trochę rozdwojone
    kurde ciężko to uchwycić aparatem..
    Jednak po podłączeniu do TV przez kabel VGA jest wszystko ok...
    Laptopa rozbierałem przed uszkodzeniem w celu wymiany procka, być może uszkodziłem taśmę? (chociaż po złożeniu go działał normalnie przez 1 dzień) Tzn tam jest powiedzmy taki kabel nie taśma...
    Problem wygląda tak jakby było jakieś zwarcie... dużo może kosztować naprawa?
    Czy to przypadkiem nie matryca padła?
    Orientuje się może ktoś czy ten kabel który idzie od matrycy do płyty głównej jest łatwo wymienialny czy trzeba go odlutować od matrycy jakoś? (bo od strony płyty normalnie się odłącza)
    Proszę o jakieś rady bo mi to sen z oczu spędza...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Próbowałem nią ruszać, na początku miałem wrażenie, że coś niby się zmienia ale nie zaskakiwało tak, żeby było dobrze, tylko coś niby się zmieniało.
  • Poziom 9  
    Witam, naprawdę nikt nie ma pomysłu co to może być?
    Można to podciągnąć pod ten reballing?
    Jest może ktoś z Warszawy kto:
    - ma taką matrycę i jest w stanie zamienić na chwile, wsadzając moją do siebie, albo swoją do mojego?
    - ewentualnie ktoś, kto podjąłby się naprawy tego?
    Oczywiście nie za darmo...

Doradźcie coś please!
  • Poziom 9  
    Witam, o jakiej diagnostyce mówisz? Tej co tam przez pcimcia podłączają coś i kod błędu wyskakuje? Byłem na czymś takim dzisiaj to powiedzieli, że grafika i że 600zł naprawa hehe.
  • Poziom 9  
    Postarałem się o jakieś fotki tego o czym pisałem...efekt na HP wygląda trochę jakby obraz był w 8bit. Fotki 2-óch różnych laptopów, (Toshiba-dobry i HP-zły) robione w tym samym czasie, tym samym aparatem i na tych samych screenach...różnicę widać gołym okiem... ale co to może być za przyczyna takiego obrazu? Stawiać na ten chipset, matryce czy może taśmę?

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]