Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie PCD2 do PG5, wyskakuje komunikat No response

Emer7 30 Mar 2010 14:09 3456 8
  • #1 30 Mar 2010 14:09
    Emer7
    Poziom 10  

Witam.

Dysponuję sterownikiem PCD2.M150 który chcę zaprogramować w ramach pracy dyplomowej. Próbuję go połączyć z laptopem przy użyciu PG5 - wykorzystuję do tego przejściówkę usb=>com i kabel K111 (zrobiony na podstawie schematu). Przejściówka ma zainstalowany sterownik i widać ją normalnie jako com1. Sterownik ma podłączone zasilanie także świecą się diody "24 VCD" i "HALT". Robię wszystko zgodnie z instrukcją http://www.scribd.com/doc/28495206/SAIA-PG5-Pierwsze-Kroki
    Niestety kiedy chcę sprawdzić połączenie między komputerem a sterownikiem to wyskakuje komunikat "No response". Zgodnie z instrukcją sprawdziłem kabel (przemierzyłem go i jest ok), a sterownik oczywiście jest włączony bo ma zasilanie. W tym momencie jestem w kropce bo nie wiem co mu jeszcze może nie pasować :cry: Próbowałem już podłączyć na różnych portach ale nic to nie dało. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników :)

0 8
  • #2 01 Kwi 2010 11:49
    jestam
    Specjalista Automatyk

Czy jesteś na 100% pewny że przejściówka to COM1? Zazwyczaj dostają wyższe numerki. Sprawdź kabel jeszcze raz, wstawiłem schemat z dokumentacji producenta. Sprawdź czy kabel działa używając PCta z portem COM lub innej przejściówki - część z nich nie działa poprawnie, np. nie obsługuje innych linii niż TxD/RxD.

0
  • #3 01 Kwi 2010 12:42
    Emer7
    Poziom 10  

Tak, przejściówkę mam ustawioną na COM1 bo sam jej taki numer przypisywałem, choć próbowałem też na innych COM-ach (zmieniałem jego wartość i w menadżerze i w PG5) niestety nadal nie działa. Dzisiaj razem z kolegą robiliśmy kilka testów na innym sterowniku, mieliśmy 3 laptopy (XP, Vista, win7) do tego 2 zestawy kabli (przejściówka + kabel właściwy). Wyjściowy w pełni działający zestaw to XP + przejściówka i kabel kolegi. w zestawie moja Vista + moja przejściówka + kabel kolegi niestety nie zadziałało. Nie dało się sprawdzić na mojej Viście przejściówki kolegi bo wyrzucał blue screen. Z tego co pamiętam to gdy próbowaliśmy podłączyć XP + przejściówka kolegi + mój kabel to zadziałało. Choć schemat który podałeś różni się od tego który ja mam, tym że u mnie nie ma połączonych ze sobą pinów nr: 1.

Na wszystkich laptopach korzystaliśmy z PG5 w wersji 1.2 - wiem że to dość stara wersja ale tylko taką mieliśmy w pełnej wersji, ale może ktoś dysponuje wersją 2.0 ?

0
  • #4 01 Kwi 2010 14:14
    jestam
    Specjalista Automatyk

Podłącz te piny nr. 1

Skoro działa XP + przejściówka kolegi + Twój kabel, sprawdź czy działa XP + Twoja przejściówka + Twój kabel?

Byłoby wiadomo czy problem leży w samej przejściówce czy w sterownikach do niej dla Visty.

PG5 1.4.300 i 2.0.110 jest na http://www.sbc-support.ch. Wersja demonstracyjna ma pełną (niemal) funkcjonalność, ale działa przez 3 miesiące. W 2.0 zmienił się trochę interfejs.

Wersji PG5 1.2 już bym nie używał. Macie "pełną wersję", tzn. z kluczem?

0
  • #5 01 Kwi 2010 14:46
    Emer7
    Poziom 10  

Pełną po znaczy zcrackowaną i o coś takiego mi chodziło bo wiem ze z tej strony można pobrać demo.Będę musiał spróbować z tym połączeniem na XP bo jeśli chodzi o te piny nr. 1 to już chciałem je podłączać ale przypomniałem sobie że skoro mój kabel działał na XP i przejściówce kolegi to raczej kabel jest ok, choć nie wykluczam, że jak nie będę miał już innych pomysłów to je też połączę.

0
  • #6 01 Kwi 2010 15:13
    jestam
    Specjalista Automatyk

"Demo" jest normalną, pełną wersją programu działającą przez 3 m-ce od instalacji. Wyrzuć tego pirata. Btw. ten "crack" to najpewniej tylko czyjś plik klucza.

Nigdy nie uźywałem kabla bez połaczenia 1-1. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy nie. Na pewno kable zrobione wg schematu który załączyłem działają, także z przejściówkami a nawet z maszyn wirtualnych.

0
  • #7 01 Kwi 2010 15:16
    Emer7
    Poziom 10  

Ok, w takim razie spróbuje połączyć jeszcze te jedynki i później zainstalować 2.0 choć jak na początku próbowałem na tym demie 2.0 to też mi nie poszło ale może faktycznie to kwestia kabla.....jak popróbuje to dam znać.

0
  • #8 01 Kwi 2010 15:29
    jestam
    Specjalista Automatyk

Cytat:

Skoro działa XP + przejściówka kolegi + Twój kabel, sprawdź czy działa XP + Twoja przejściówka + Twój kabel?

Byłoby wiadomo czy problem leży w samej przejściówce czy w sterownikach do niej dla Visty.

Na to bym stawiał.

Kabel - nie zaszkodzi, może pomoże.

Software zmień, bo bez sesnu używać starego pirata gdy jest nowy i legalny. Ale to nie pomoże z nawiązaniem połączenia.

0
  • #9 16 Mar 2011 17:38
    Emer7
    Poziom 10  

Ok, problem rozwiązany. Faktycznie przejściówka była wadliwa. Dzięki za pomoc!

0