Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taki przedłużacz to dobry pomysł?

30 Mar 2010 14:49 2450 8
  • Poziom 10  
    Cześć.
    Wczoraj nabyłem laptopa.
    Sprawa wygląda tak, że laptop miałby stać na drugim końcu pokoju (wygoda). Jako, że kabel od anteny do modemu (internet radiowy) jest krótki postanowiłem kupić przedłużacz:
    1 przedłużacz USB (modem jest wielkości pudełka od zapałek, zewnętrzny ) i przedłużacz puścić do laptopa.
    2 przedłużacz od anteny do modemu.

Co wyjdzie na lepsze?

Czy gdybym kupił przedłużacz USB (tańszy od 70%) wpłynie on na działanie internetu?

Poniżej fotki wyjścia anteny i wejścia modemu.

Czy taki przedłużacz to dobry pomysł? Czy taki przedłużacz to dobry pomysł?

Pozdrawiam. Prosiłbym o wypowiedzi tych, którzy znają się na rzeczy.
  • Poziom 19  
    najlepiej kup sobie acces pointa to uwolnisz się od kabla.
    Jeśli koniecznie chcesz przedłużyć to tylko kabel usb bo na kablu od anteny spadnie sygnał z anteny.
  • Poziom 23  
    Także proponuje zakupić przedłużacz USB.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    W grę wchodzi kabel do Lan lub acces point. Gdy będziesz bawił się w przedłużanie kablem antenowym to na złączkach będziesz miał znaczne osłabianie sygnału (zresztą to też się tyczy samego kabla antenowego w dłuższych odcinkach) które może doprowadzić nawet do niewykrywania sieci o mniejszej sile sygnału. Też swojego czasu bawiłem się w przedłużenie kablem swojego czasu gdyż chciałem mieć kabel uniwersalny (dołączany 1m kabla zarobionego końcówkami) na dwa acces pointy. Doprowadziło to do tego że na jednym ap'ku sieci były wykrywalne a na drugim nie, różnica też była widoczna w sile sygnału.
  • Poziom 10  
    Acces point chyba odpada, bo modem łączy się z panelową anteną na zewnątrz budynku .

Chyba że da rady to jakoś podłączyć, sorry ale informatyka to nie jest moja mocna strona .
  • Poziom 31  
    Sam AP raczej odpada(chyba, że z trybem repeater) natomiast rozwiązanie z routerem jak najbardziej wchodzi w grę, jest wygodniejsze i daje więcej możliwości.
    Mylisz pojęcia "modem" i "karta wlan".
    Urządzenie które posiadasz to właśnie bezprzewodowa karta sieciowa.
    Najprościej kupic router z wbudowanym AP i z mozliwością podłaczenia zewnętrznej anteny.
    Bedziesz miał wtedy do wyboru połączenie bezprzewodowe i skrętkę.
  • Poziom 28  
    Zbyt długi kabel USB to też problem. Widział ktoś kabel USB dłuższy niż 5m? Niestety ale jeśli wzrasta jego długość to sygnał trzeba wzmacniać, szczególnie przy tych kiepskich kablach.
    Sam mam kabel przedłużony do drukarki(5m+2m) i działa ale już modem neostrady sagem nie chciał działać na dłuższym niż 5m.
  • Poziom 39  
    Modemy GSM nie chcą działać nawet na metrowym kablu USB , najlepszym wyjściem będzie polecany wyżej router z AP , można kupić go już za około 100 złotych .
  • Poziom 10  
    W takim razie zaopatrzę się w router z AP . Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc .