Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pavilion DV6000 - prawie? uszkodzona grafika?

Calderon Levi 30 Mar 2010 15:24 2396 4
  • #1 30 Mar 2010 15:24
    Calderon Levi
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z laptopem HP Pavilion DV6150eu który kupiłem trzy dni temu. Przekopałem tematy o podobnym charakterze i obawiam się, że będę zmuszony zwrócić laptop sprzedającemu. Wcześniej jednak chciałbym upewnić się, czy wystąpiła opisywana na elektrodzie usterka, bo mam pewne wątpliwości.

Odbierałem laptop osobiście więc miałem chwilę na oględziny. Pavilion uruchomił się poprawnie i wszystko pięknie działało. W domu również start za pierwszym razem i kilkanaście minut bezproblemowego użytkowania. Dopiero przy restarcie systemu zauważyłem, że zapaliły się poprawnie diody, słychać pracę dysku, wiatraków oraz napędu, ale ekran pozostaje czarny. Po kilku sekundach zgasł i cała procedura rozpoczęła się od nowa. Komputer nie wydaje przy tym żadnych pisków sygnalizujących usterkę. Po odcięciu zasilania i uruchomieniu wyświetlił ekran biosu i ruszył bezproblemowo.

Niby objawy wskazują na opisywany już wielokrotnie problem z chipsetem ale.. laptop się uruchamia. Nie za pierwszym razem, czasem nie za drugim, ale jednak.
    Dodam, że kiedy już uda się go uruchomić wszystko jest w najlepszym porządku, wczoraj był używany 4 godziny i nie sprawiał najmniejszych trudności.

Czy te trudności to zapowiedź bliskiej śmierci chipsetu? Czy to może być wina biosu? Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 30 Mar 2010 17:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Mar 2010 17:45
    bania2991
    Poziom 16  

DV6000 to jest wadliwa seria ;/ 3 laptopy widziałem i wszystko się uruchamia, słychać nawet dźwięk uruchomienia systemu a matryca nie startuje. Czasami grafika nie odpala i bios wydaje dźwięki typu: długi krótki krótki.

Można naprawić, w serwisie we Wrocławiu biorą 150-200zł, nawet im to wychodzi :)

0
  • #4 30 Mar 2010 17:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Kwi 2010 19:54
    Calderon Levi
    Poziom 9  

Dziękuje za pomoc, diagnoza była trafna i laptop został zwrócony właścicielowi.

0