Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLP-550 Samsung - brudne wydruki

30 Mar 2010 18:24 2195 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Niedawno dostałem w swoje ręce drukarkę laserową Samsung'a CLP-550 (kolorowa), która daje brudne wydruki na połowie strony ( poniżej zamieszczam zeskanowany przykładowy wydruk). Dodam, że wyczyściłem dokładnie zielony wałek jednostki przetwarzania obrazu oraz pasa transferowego i problem dalej występuje. W drukarce znajdują się oryginalne tonery, a jej przebieg wynosi około 5 tyś. stron.

Proszę bardzo o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Z góry pragnę bardzo podziękować za poświęcenie dla mnie czasu.

• Poziom 27  
    Nie wiem jak to jest w tym modelu , natomiast w clp-300 często zapychał się wlot tzw. zużytego tonera . Powodowało to podobny efekt .Tonet nie jest zbierany z bębnów .
  • Poziom 9  
    Przedmuchałem wloty i na razie nie widzę poprawy, ale później będę dalej grzebał w tym kierunku. Tylko nie wiem czy tłumaczyłoby to, pojawiający się pasek cyan'u, który pojawia się na każdej stronie w tym samym miejscu.
  • Poziom 27  
    Jeśli w tej drukarce jest rozwiązanie jak w 300-setce (okrągłe tonery ) to po zapchaniu dyszy odbierającej toner sypał się wszędzie , wówczas czeka czyszczenie całego toru rozprowadzania tonera ( dla każdego koloru zajmuje to ok 30-40 min) tzn wyjęcie , rozebranie ,wyczyszczenie .Nie wiem czy dobrze tłumaczę
  • Poziom 9  
    Tu tonery wyglądają inaczej. Są prostokątne i wsuwane. Wszystko już przeczyściłem dokładnie i problem dalej występuje. Oprócz tego brudu martwi mnie intensywny pasek cyan'u który pojawia się na każdej kartce w tym samym miejscu oraz zanikający pełny czarny. Z tego co jeszcze zauważyłem, że brudzą się wałki tonerów od innych kolorów, a najbardziej czarny który znajduje się najwyżej zaraz pod pasem transferowym. Poniżej zamieszczam testowy wydruk poszczególnych kolorów.